World of Warcraft'ta kullanılmayan kullanıcı adları siliniyor

World of Warcraft'ta kullanılmayan kullanıcı adları siliniyor

2005 yılında hayatımıza giren ve 10 yılı aşkın süredir oyun dünyasının bir parçası olan World of Warcraft'taki kullanılmayan kullanıcı adları siliniyor.

Blizzard tarafından geliştirilmiş olan World of Warcraft, 2005 yılında hayatımıza girdiğinden beri oyun dünyasının vazgeçilmez oyunlarından biri olmayı başardı. Yıllardır başarı çizgisini bozmayan oyunda 100 milyonu aşkın hesap kayıtlı. Durum böyle olunca oyuna yeni kayıt olacak oyuncular için kullanıcı adı seçmek içinden çıkılmaz bir hâl alabiliyor. Bu soruna çare olması için Blizzard, oyuna uzun süredir giriş yapmayan kullanıcıların kullanıcı adlarını yeniden kullanılabilir hale getirecek.

Önümüzdeki günlerde yayımlanacak olan 6.2 güncellemesi ile oyuna en son 7 Aralık 2010'tarihinden önce giriş yapmış olan kullanıcıların, kullanıcı adları silinecek ve yeni kayıtlarda tekrar kullanılabilir olacak. Kullanıcı adlarının silinmesiyle oyundaki karakteriniz de silinmeyecek. Karakteriniz korunacak fakat kullanıcı adınız yeni kayıtlarda ve nick değişim işlemlerinde kullanılabilir olacak. Eğer kullanıcı adınızı korumak istiyorsanız bu hafta yayınlanacak olan 6.2 güncellemesinden önce oyuna giriş yapmanız gerekiyor.

Blizzard, bu güncelleme ile oyuna yeni kayıt olan kullanıcıların kullanıcı adı bulmalarında kolaylık sağlamayı amaçlıyor.