World of Warcraft Sistem Gereksinimleri

World of Warcraft Sistem Gereksinimleri

World of Warcraft, wow olarak kısaltılmış hali ile bilinmektedir. World of warcraft sistem gereksinimleri için sitemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

World of warcraft, wow olarak kısaltılmış adı ile bilinen, Blizzard entertainmet tarafından mmorpg özelliği ile çıkarılmıştır. Mmorpg özelliği oyunun tercih edilme oranını arttıran bir etkendir. Çoklu rakipler ile oynarken, gerçek kişilerin varlığını bilmek, oyun sürecindeki heyecanı ve zevki arttırmaktadır. İlk olarak 1994 yılında çıkmış bir oyundur. 4 seri halinde devam etmektedir. Serinin ilk üç oyunu, gerçek zamanlı strateji türündedir. Serinin son oyunu, yine önceki oyunlar gibi Azeroth adı verilen sanal gezegende devam etmektedir. Oyun ilk olarak 2001 yılında duyurulmuş ve 2004 yılında satışa sunulmuştur. World of warcraft sistem gereksinimleri konusunda bilgisayarınız eksiksiz ise, bu oyun ile stratejinin keyfini doruklarda yaşayabilirsiniz. Oyunun genişleme paketi olan the burning crusade ilk olarak 2007 yılında yayınlandı. Bu genişleme sayesinde oyun outland oyun dünyasına katılmış oldu. Bu genişleme paketinin yanı sıra wrath of the lich king ve cataclysm ile de genişleme paketlerine devam edilmiştir. Bu eklentiler sayesinde oyun zenginleşmiş ve taleplerin artışı sağlanmıştır. Cataclysm eklenti paketi ile Azeroth kıtalarında, eastern kingdoms ve Kalimdor’ da yıkım sonucu kalıcı değişimler oluşmuştur. Oyunun eklenti paketlerinin birinde güncelleme olması ile diğer eklenti paketlerinde de güncelleme olmaktadır. Bu anlamda seri hiçbir zaman ayrılmıyor. Birbirini takip eden güncellemeler ile oyun daha zevkli hale geliyor.

World of warcraft sistem gereksinimleri konusunda vereceğimiz tablo yardımı ile btün bilgilere sahip olabilecek ve oyun zevkini doruklarda yaşayabileceksiniz. Gereksinimleri görebilmek için yazımızın devamını okuyunuz.2011 yılında oyunun son eklenti paketi olan Mist of pandaria duyurulmuştur. 12 milyonu aşkın kullanıcı olan oyun, son yılların en popüler mmorpg oyunudur.Oyun özelliği itibari ile özel bir üyelik gerektirmektedir. Popüler bir oyun olması, çok ilgi görmesi, oyunun strateji oyunları arasında başarılı bir yer edinmiş olması sayesinde olmuştur. Başarılı grafikler ve zevkli bir içerik sayesinde oyun severlerin gönlünü fethetmiş bir oyundur. Oyunu ücretsiz bir şekilde denemek isteyen herkes, ücretsiz sürümünü deneyebilir. Mmorpg türünde oyuna devam etmek isteyenler belirli bir ücret karşılığında bu oyunu sürekli olarak oynayabilmektedirler. Çok fazla kullanıcıya sahip olan bu oyun, ABD, Kore ve Avrupa birliği ülkelerinde bulunan farklı oyun sunucuları üzerinden hizmet vermektedir. Oyunu oynamak isteyenler ilk olarak realm adı verilen sunuculardan birini seçmelilerdir. Oyun sunucuları 4 kategoriye ayrılmıştır. Bazı sunucularda daha çok görev odaklı bazı sunucularda ise daha çok canavar öldürme odaklı oynayabiliyorsunuz. Siz hangi alanda daha çok zevk alıyorsanız, sunucunuzu ona göre seçebilirsiniz. 3 boyutlu bir oyun olarak, seçtiğiniz karakterler ile canavarları öldürerek ve savaşarak görevleri tamamlıyorsunuz. Görevleri tamamladıkça, seviye atlıyorsunuz. Oyun içerisinde birbirine düşman iki birlikten birini seçiyorsunuz. Birlik içinde avcı, savaşçı, rahip gibi karakterler vardır. Bazı ırklarda karakter kısıtlaması olabilmektedir. Seçtiğiniz karakter ile birliğiniz içinde diğer karakterler ile konuşabiliyorsunuz. Karşı birlikteki oyuncular ise sadece komutanlar ile konuşabilmektedirler.

Karakter oluşturmadan önce nasıl bir oyun istediğimize karar vermeliyiz. World of warcraft sistem gereksinimleri konusunda bilgisayarınızın tam kapasite olması bu oyunda bulunma zevkinizi ikiye katlayacaktır. Nasıl bir oyun istediğimize karar verdikten sonra, sıra class ve ırk seçimine geliyor. 3 boyutlu bir oyun olarak, kendine özel bir grafik tasarımı vardır. Azeroth gezegeninin 3 büyük kıtası ile oyun devam ediyor. Oyun genellik ile görev yapma üzerine bir oyundur. Görevleri tamamladıkça oyun ilerliyor. Kendi ırkımızı geliştirebiliyor ve bulunduğumuz yerde hüküm sürebiliyoruz. Bazı görevler ise oyuncunun tek başına tamamlayamayacağı türden görevler olabilmektedir. Örneğin büyük bir canavarı birkaç karakter ile yenmek gerekebiliyor. Karakterlerin ulaşabilecekleri maksimum gelişme seviyeleri vardır. Bu gelişme seviyeleri de eklenti paketleri ile arttırılabilmektedir. Oyu içinde özel bir para sistemi vardır. 100 bakır gümüş ederken, 100 gümüş de 1 altın etmektedir. Oyun içinde ayrıca değerli madenler vardır. Bu maden ve nesneler ile karakterimiz için geliştirici durumlar yaratabiliyoruz. Bunun dışında da karakterler kendilerine meslekler seçebiliyorlar. Oyun ile ilgili olarak, heyecanlı bir strateji oyunu olduğu söylenebilir. Çoklu kullanıcıların olması oyuna ayrı bir zevk katmaktadır.

[baslik]World of Warcraft Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP 32 bit (SP3) 64 bit (SP2)/ Vista 64 bit (SP1)

İşlemci: Intel Pentium 4 1.3 GHz / AMD Athlon XP 1500

Bellek: 1 GB ram veya fazlası

Ekran Kartı: Nvidia GeForce FX / ATI Radeon 9500

Boş Alan: 25 GB sabit disk alanı

DirectX: 9.0C destekli ses kartı ve diğer ıvır zıvırlar

Önerilen  Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP 32 bit (SP3) 64 bit (SP2)/ Vista 64 bit (SP1), Vista 32 bit (SP1) / 7

İşlemci: Çift çekirdekli bir işlemci Intel Pentium D veya  AMD Athlon 64 X2 gibi

Bellek: 2 GB

Ekran Kartı: Vertex ve Pixel Shader destekli 256 MB Nvidia GeForce 8600 veya  ATI Radeon

Boş Alan: 25 GB sabit disk alanı

World of Warcraft Minimum Sistem Gereksinimleri:

World of warcraft minimum sistem gereksinimleri konusunda bilgisayarınızın eksiksiz olması ile sizler de bu muhteşem strateji oyunundan keyif alabileceksiniz. Kendi karakterinizi yaratıp ırkınızı seçtikten sonra, oyun zevkini doruklarda yaşamaya hazır olun. Oyun için işletim olarak Windows xp, Windows Vista ve Windows 7/8 olmalıdır. İşlemci olarak Intel Pentium D ve ya AMD athlon tm 64x2 NVIDIA GEFORCE 6800 iyi performans verecektir. Ekran kartı olarak ATI TM radeon tm X 1600 PRO (256 MB) yeterli olacaktır. Oyun ayrıca 2 GB Ram gerektirmektedir. 25 GB boş harddisk gerekmektedir. İnternet bağlantısı gerekmektedir. Klavye ve fare ile oynanan bir oyundur. En az 1024x 768 ekran çözünürlüğü gerektiriyor.

World of Warcraft Önerilen Sistem Gereksinimleri:

World of warcraft için maksimum sistem gereksinimleri konusunda bilgisayarınızın yeterli olması sonucu bu oyundan zevk almama şansınız yok. Oyun 3 boyutlu olduğu için, kendinizi tamamen oyunun içinde hissedeceksiniz. Sitem gereksinimleri, Windows7, Windows 8 64 Bit son servis paket eklentisi ile birlikte olarak kendini gösteriyor. İşlemci olarak, Intel core 2 duo 2.2 Ghz, Amd athlon tm 64x2 2.6 Ghz ve ya daha üstü gerekmektedir. Ekran kartı olarak Nvidia Geforce 8800 Gt Atı tm Raedon Hd 4830 (512 MB) ve ya daha iyisi gerekiyor. En az 4 GB ram gerekmektedir.