Wolfenstein The New Order Sistem Gereksinimleri

Wolfenstein The New Order Sistem Gereksinimleri

1981 yapımı olan oyunun yeni sürümü olan Wolfenstein The New Order sonunda sevenleriyle buluştu. 1981 yılında iki boyutlu olarak piyasaya sürülen oyun zaman içinde yeni sürümleri ile gelişti. Nazilere karşı zorlu bir mücadele verdiğimiz oyunda bu yeni sürüm ile daha sıkı bir mücadele içinde olacağız. İlk olarak 1992 yılında ciddi bir gelişim gösteren oyun, 2. Dünya savaşında Almanların kazandığı bir mücadeleyi konu ediniyor. 2009 yılında çıkan sürümünden bazı karakterler içermesi ile dikkat çeken oyun, yine 2009 yılında bu karakterlerin başından geçenleri de konu edinmiş. Wolfenstein The New Order çıktığı tarihten itibaren sürekli olarak aynı temayı alıyor. WolfensteinThe New Order Sistem Gereksinimleri incelendiğinde ise sistemlerden biraz yüksek beklenti içinde.

Savaş oyunu sevenler için Wolfenstein The New Order sürümünde sürprizler ile geliyor. 2009 yılının bir devamı olarak karşımıza gelen oyunda aynı karakterleri kullanması ile dikkat çekiyor. 2009 yılındaki sürümü bilmeyenler için bu detay biraz dezavantaj olsa da, oyuna devam ettikçe anlaşılır bir tablo çiziyor. Oyunun başında 2009 yılı sürümünde neler olduğu ile ilgili de detaylara yer verildiği için bu konuda karışıklık yaşanmıyor. Oyun teknik olarak incelendiğinde uzun zamandır Open GL kullanan ilk oyun olarak görülüyor. 40 GB üstünde bir Harddisk alanı gerektirmesi ile piyasada en fazla harddisk alanı kaplıyor. Wolfenstein The New Order Önerilen Sistem Gereksinimleri belirtilmediği için şimdilik tek listeye bağlı olarak sistemleri donatmak gerekecek. Machine Games tarafından düzenlenen oyundan bu sürümde beklentiler oldukça yüksek. Donanımlardan olan yüksek beklentisi oyuncuları hem sevindiren hem de üzen bir özellik. Oyunun dezavantajı olarak sayılan ise multiplayer özelliğinin olmaması. Multiplayer özelliği beklentisi olanlar için bu beklenti karşılanamıyor. Oyunun teknik özellikleri arasında ayrıca tekrar etmeyen özelliği var. Oyunda bütün level dokularının elle çizildiği ve tekrar etmeyen özelliğinin eklendiği biliniyor. Loading kısımlarının da oyunda olmadığı görülüyor. Bölümü bir kez yüklememiz yeterli oluyor. Grafiklerine bakıldığında ise bugüne kadar sunulan oyunlar arasında en iyi grafiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle karakterlere ait grafiklerin gerçeğe çok yakın olarak yapıldığı görülüyor. Wolfenstein The New Order Sistem Gereksinimleri bakımından beklentisi yüksek bir oyun olsa da buna değecek gibi görülüyor.

Wolfenstein:The New Order görsel bakımdan genel olarak beğeni alıyor. Bazı dokuların gerçeğe çok yakın olarak yapılmış olması ve bazı dokuların ise çözünürlüklerinin çok kötü olması, teknik açıdan tutarsızlıkların olduğunu gösteriyor. Buna rağmen de oyun görselleri bugüne kadarki en çok beğeni alan grafiklere sahip. Oyunun başında, 2. Dünya Savaşı’nın sonunda oluyoruz. Almanya savaşı kazanırken, ana karakterimiz savaş esnasında yaralanarak komaya giriyor. Komadan 1960 lı yıllarda uyanıyoruz. Uyandığımızda Almanya savaşı kazanmış ve Dünya’yı ele geçirmiş oluyor. Bu aşamadan sonra komadan uyanan karakterimiz ile Almanlar ile mücadelemiz başlıyor. 1960 yılında karakterimiz komadan uyandığında, oyunun grafiklerinin de değiştiğine şahit olacaksınız. Wolfenstein: The New Order 2008 sürümünde doğaüstü olayları çok yoğun olarak görüyorken bu sürümde daha çok teknoloji gelişimlerini görüyoruz. Almanların teknolojide çok ilerlediklerini ön planda sunan oyun, bu sürümde oldukça gelişmiş özellikler sunuyor. Oyunda çok fazla silahımız yok. Silah kategorileri arasından tercih yapabiliyoruz. Aynı anda iki silah kullanma şansımız var. Oyunda düşmana silahsız yaklaştığımızda, düşman alarmı çaldırıyor. Bunun için oyunda silah çok önemli. Klasik FPS oyunlarında gördüğümüz ilk yardım toplama bu oyunda da var. Oyunda ayrıca zırh toplama özelliğini de görüyoruz. Üzerimizde eski sürümlerde olduğu gibi tüm silahları taşıyabiliyoruz. Oyun süresi boyunca silahların upgrade edilmesi de başka bir özellik. Her bölümde silahları başka özellikleri ile göreceğiz.

Oyunu GTX 360 ile oynayabiliyoruz. Oyunda rahat bir oynayış sağlıyor. Oyun dinamikleri oynanış açısından zorluk çekmemize neden oluyor. Dezavantaj olarak sayılabilecek özelliklerden birisi de bu. Onun dışında görsel ve ses efektleri olarak gelişmiş olması ile oyun dünyasında klasik savaş oyunlarına yeni bir bakış açısı kazandırıyor. WolfensteinThe New Order Sistem Gereksinimleri şimdilik tek bir liste halinde verilmiş. Donanım açısından yeterli olan sistemler ve konsollarda savaş oyunlarının yeni tarzı ile tanışabilir. WolfensteinThe New Order Minimum Sistem Gereksinimleri konusunda henüz ulaşan bir bilgi yok. Tek liste olarak sunulan sistem gereksinimleri de oldukça yüksek beklentide.

Oyunda karakterin çabuk ölmesi oyunu zorlaştıran bir durum. Bunun yanında Almanca yazıların ve konuşmaları çok olduğu görülüyor. Duvarlardaki bazı yazlarda aranan sorulara cevap bulunuyor. Bunun için biraz Almanca bilgisinin olması yeterli. Almanya oyunda kendisini büyük robotlar ile koruyor olacak. Bu robotları yok etmemiz mümkün olmuyor. Sadece kaçıyoruz. Bunun yanında robot köpekler de göreceksiniz. Oyun daha çok teknolojik aletler ile savaşı konu almış. Oyunda yapay zekanın çok iyi olmaması beklentileri düşüren bir durum ve oyun için dezavantaj oluşturuyor.  Bu nedenle oyunun albenisi bozuluyor. Oyunun yaklaşık oynanış zamanı 10 saat civarı. Oyunda araç kullanımı yok. Oyun için bir püf noktası olarak, girdiğiniz alandaki komutanı öldürürseniz, ekip destek çağıramıyor. En büyük eksiklik oyunda yapay zekanın çok etkili olmaması diyebiliriz. Oyunun teknik açıdan geliştirilmesinin yanında yapay zeka özelliğinin de geliştirilmiş olması, oyuna müthiş bir hava katabilirdi.

[baslik]WolfensteinThe New Order Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

WolfensteinThe New Order Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi:64-bit Windows 7 / Windows 8

İşlemci:Intel Core i7 veya dengi AMD işlemci

RAM:4 GB RAM

Gerekli Boş Harddisk Alanı:50 GB'lık boş HDD alanı

Ekran kartı:GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 6850

WolfensteinThe New Order Önerilen Sistem Gereksinimleri

Wolfenstein son sürümü olarak duyurulan oyunun önerilen sistem gereksinimleri gibi duran listesinde beklentilerin oldukça yüksek olduğu görülüyor. İşlemci türü hakkında bilgi verilmemiş. Buna göre 64-bit Windows 7 ve ya Windows 8, Intel Core i7 veya dengi AMD işlemci, RAM 4 GB, 50 GB Harddisk alanı, GeForce GTX 460 ya da ATI Radeon HD 6850 ve Steam üyeliği gerekiyor.

WolfensteinThe New Order Minimum Sistem Gereksinimleri için bilgi olmamasına rağmen çok düşük beklentilerin olmayacağı kesin. Grafiklerin bazı yerlerde çok iyi dokuya sahip olması ve bazı yerlerde de çok kötü olması, minimum sistem gereksinimleri için olacak beklentilerin hayal kırıklığı yaratabileceğiniz düşündürüyor. Oyun geliştiriciler, klasik savaş oyunlarının her zamanki temasını kullanarak farklı bir tablo çizmişler. Özellikle de teknik bakımdan oyunun oldukça geliştiğini söylemek mümkün. Dinamikleri bakımından oyunu zorlaştırıcı özellikler olsa da genel olarak beğeni alan bir oyun. Wolfenstein ilk sürümünden beri aynı temayı kullanarak savaş oyunu sevenleri sevindirmişti. New Order ile geliştirilmiş hali ile karşımıza çıkıyor. Teknik özellikleri bakımından piyasada en beğenilen oyunlar arasına girmeyi başardı. Bildiğiniz gibi savaş oyunlarında en çok kullanılan tema Dünya Savaşlarıdır. Oyunda yine Dünya Savaşlarına bir örnek göreceğiz. Fakat bu sefer çok daha kaliteli bir şekilde oynama şansımız olacak.