Windows 10’a gelecek oyunlar bir video ile tanıtıldı

Windows 10’a gelecek oyunlar bir video ile tanıtıldı

Microsoft'un geçtiğimiz günlerde çıkış yapan yeni işletim sistemi Windows 10'dan gücünü alacak oyunlar kısa bir video ile tanıtıldı.

Microsoft geçtiğimiz Temmuz ayının sonunda yeni işletim sistemi Windows 10'u yayınladı. Oyuncular Windows 10 ile yeni bir döneme adımlarını atmış olacak. Oyuncular için bugüne kadar tasarlanmış olan en iyi Windows işletim sistemi olarak lanse edilen Windows 10, beraberinde DirectX 12 desteğini de getiriyor. Yazılım gücü ve performans iyileştirmeleri ile beraberinde gelen Windows 10, DirectX 12'yi destekleyecek olan tek işletim sistemi olacak. DirectX 12 oyuncular adına büyük önem taşıyor. DirectX 12 çıkış yaptığında oyunlarda %30'a varan performans artışları yaşanabilecek. DirectX 12 destekleyen bütün kartlar, bu teknolojinin nimetlerinden faydalanabilecek. Çoğu orta ve üst seviye ekran kartları DirectX 12 teknolojisini destekliyor.

Windows 10'un oyuncular adına bir önemi daha var. Windows 10'un beraberinde getirdiği yeni teknolojiler sayesinde Xbox konsollarına çıkmış birçok oyunu Windows cihazlarımızda oynayabileceğiz.

Xbox'ın resmi YouTube kanalında paylaşılan bir videoda Windows 10'da oynayabileceğimiz Xbox oyunları gösterildi. Listede birçok Xbox oyunu yer alıyor. En başta gelen oyunlar ise şunlar:

Rise of the Tomb Raider

Tomb Raider serisinin çıkmaya hazırlanan son oyunu Rise of the Tomb Raider, serinin yaratıcısı Crystal Dynamics tarafından geliştiriliyor. Microsoft'un oyunun yayımcısı Square Enix ile olan anlaşması sebebiyle Rise of the Tomb Raider ilk olarak önümüzdeki Kasım ayında Xbox One ve Xbox 360 konsolu için çıkış yapacak. 2016'nın ilk çeyreğinde Windows, son çeyreğinde de PlayStation 4 kullanıcıları için çıkış yapacak.

Halo Wars 2

2009 yılında Xbox 360 platformuna çıkan Halo Wars serisinin Gamescom 2015 fuarında duyurulan devam oyunu Halo Wars 2 de Windows 10'dan gücünü alacak. Halo Wars 2 ilk oyundan farklı olarak 343 Industries ve Creative Assembly tarafından geliştirilecek. İlk oyunun geliştiriciliğini Ensemble Studios yapmıştı. Ensemble Studios, Halo Wars oyunundan sonra stüdyosunun kapılarını kitledi ve geliştiriciliğe veda etti. Ensemble Studios aynı zamanda Age of Empries serisinin yaratıcısıdır.

Fable Legends

Lionhead Studios tarafından Xbox One ve PC platformu için geliştirilen Fable Legends, oynaması ücretsiz bir aksiyon macera oyunu olacak. Aynı zamanda arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz Fable Legends, Windows 10'un teknolojik imkanları ile başından kalkmak istemeyeceğiniz bir oyun olacak.

Bu oyunlar haricinde Sea of Thieves, Killer Instinct, Cobalt, Ori and the Blind Forest, Gigantic, Minecraft Windows 10 Edition, Cuphead, Age of Empires: Castle Siege, Microsoft Solitare Collection, Shovel Knight, Super Dungeon Bros, Idarb, Pinball FX 2 ve Candy Crush Saga da Windows 10'da göreceğimiz oyunlar arasında yer alıyor. Xbox YouTube kanalında yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.