Warmachine: Tactics Sistem Gereksinimleri

Warmachine: Tactics Sistem Gereksinimleri

Geçtiğimiz sene piyasaya sunulan ilk sürümünün ardından Whitemoon Dreams tarafından geliştirilerek tekrar farklı bir konseptte raflarda yerini alan oyun fantastik görünümleri ile beğeni alıyor. Warmachine: Tactics savaş oyunu olmasının yanında fantastik görselleri ve konusu ile de ilgi odağı oldu. Oyunu biraz Diablo ya benzetmek yanlış olmayacaktır. Savaş oyunlarında aranan özelliklerden en önemlisi görsel özellikler ve oyunun dinamikleridir. Oyunda dinamiklerine bakıldığında oldukça pratik özellikler bulabiliyoruz. Warmachine: Tactics Sistem Gereksinimleri ise tahmin edildiği gibi yüksek seviyede beklenti içinde. Oyunun görsellerinin geliştirilmiş olması özellikle de RAM açısından yüksek özellik gerektiriyor. Oyunun beğenenleri çok fazla. Konsept bakımından farklı olması oyun severlerin yaş kısıtlılığını ortadan kaldıran bir özellik. Fantastik yapısı ile küçük yaşlardan yetişkinlere karşı herkesin ilgisini toplamayı başarmış. Warmachine: Tactics Tavsiye Edilen (Önerilen) Sistem Gereksinimleri ileminimumdaki beklentiler arasında ciddi bir fark var. Bunun nedeni tamamen görseller ile alakalı. Warmachine: Tactics En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri için yaptığımız araştırmada bunu çok net olarak görebiliyoruz.

Warmachine: Tactics ile kendinizi sıkı bir mücadele içinde bulacaksınız. Makinelerin bulunduğunuz yeri işgal etmesi ile ciddi bir savaş içinde olacaksınız. Haritanız ise oldukça geniş. Bu alan içinde çok farklı silahlarınız ve korunma yöntemleriniz olacak. İşgalden kurtulabilmek için makinelerin silahlarına karşı yeterli potansiyelde olmanız gerekecek. Bunun için de sürekli puan kazanmak durumundasınız. Yeteneklerinizi geliştirmek için puanlarınızdan yararlanıyorsunuz. Rakipleriniz oldukça güçlü. Ana karakter olarak seçebileceğiniz birçok karakter var. Bunlardan birini seçerek oyun içinde sürekli geliştirmek durumundasınız. Oyunun sürükleyici olması ile mücadeleden keyif alabilirsiniz. Warmachine: Tactics Tavsiye Edilen (Önerilen) Sistem Gereksinimleri ile görsel açıdan da daha fazla keyif alabilirsiniz. Grafikleri konusunda Whitemoon Dreams yeni güncellemeleri hakkında duyuru yapmıştı. Daha önceki sürümde eleştirilere sahne olan grafikler bu sürümde oldukça başarılı. Canlı renkler, karakterlerin esneklikleri, haritanın geniş olması ile oyuncunun daha fazla keyif olması ve oyunun sürükleyici olması sağlanmış görülüyor. Ayrıca ses efektleri için de güncellemeler yapıldı. Efektlerin de daha farklı ve başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Warmachine: Tactics Sistem Gereksinimleri her ne kadar fazla beklenti içinde olsa da bunun için oyunu oynamaya başladığımız zaman hak verebiliyoruz. Çünkü daha önce fantastik özellikli oyunlarda başarısız grafiklerden dolayı oyundan çok fazla keyif alamıyorduk. Whitemoon Dreams ile bu konuda değişik bir güncelleme yapılmış. Oyun grafikleri ile daha fazla keyif verirken aynı zamanda sürükleyici özelliği ile de birçok oyun severin beğenisini alıyor. Dinamikleri açısından da geliştirilmiş oyunda karakterlerin esnek hareket etme özellikleri de göze çarpıyor. Rakiplerin ilk bakışta sizden daha güçlü görünmesi sizi korkutmasın. Çünkü puan topladıkça kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Bu sayede rakiplerinizden daha güçlü olabiliyorsunuz. Silahlarınız için de birçok alternatiften faydalanabileceksiniz. Bu da oyunun ayrı bir özelliği. Warmachine: Tactics En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri ile oyunu istediğiniz performansta olarak oynayabilirsiniz. Ses efektleri de memnun edecek olan özelliklerden. Savaş oyunları artık kategori olarak ayrılıyor. Özellikleri ile farklı konseptlerde savaş oyunları bulabiliyoruz. Warmachine ile fantastik kurgulu bir oyun oynayabilirsiniz. Fantastik kurgulu oyunlar bugüne kadar çok ilgi toplamıştı. Bunun devamını getirmek isteyen geliştirici firmalar en son olarak Warmachine ile ilgi toplamayı başardı.

Oyunda karakterlerin önceki sürümlere göre daha esnek olmaları en dikkat çekici özelliklerden olarak görülüyor. Harita içinde her alanda gezebilmeleri, eğilme, zıplama gibi hareketleri kolaylıkla yapabilme gibi özellikler daha önceki sürümlerde fazla göremediğimiz özellikler idi. Bu sürümde ise bu özelliklerin keyfini çıkarabiliyoruz. Makineler ile savaş konulu oyunlardan en son örneği olan bu oyunda aynı zamanda seçtiğimiz karakterler de makine özelliği taşıyor. Rakiplerimizi yenebilmemiz için bizim de çeşitli yeteneklerimizin olması gerekiyor. Oyun geliştirici firma tabii ki bu konuyu da düşünerek güncellemelerini yapmış. Kazandığımız puanlar ile ana karakter için sürekli güncellemeler yapabiliyoruz. Bu sürümde harita için de daha fazla yer ayrılmış görülüyor. Haritanı geniş olması da oyunun daha sürükleyici olmasına yardımcı olan bir faktör. Hareket alanımız bu sürümde daha fazla. Warmachine: Tactics Sistem Gereksinimleri bakımından beklenti içinde olmasının nedeni büyük oranda görsel özelliklerinden kaynaklanıyor. Hem haritanın genişlemesi hem de yapılan güçlü bir ekran kartı gerekiyor. İşletim sistemi açısından da son sürümleri tercih etmek gerekecek. Warmachine severlerin bu özellikler konusunda internette çok fazla araştırma içinde oldukları görülüyor. Oyunun hakkını vermek lazım çünkü son sürümde firma duyurularındaki özellikleri tamamen sunuyor.

[baslik]Warmachine: Tactics Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

Warmachine: Tactics En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows Vista/7

Işlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.4 Ghz / AMD Athlon 64 X2 5200+

Gerekli boş Harddisk alanı: 20 Gb free

RAM: 4 Gb

Video RAM: 1 Gb

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTS 450 / AMD Radeon HD 5750

Ses Kartı: DirectX Compatible

: Broadband Internet Connection

Direct X: 10

Warmachine: Tactics Tavsiye Edilen (Önerilen) Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7/8 x64

İşlemci: Intel Core 2 Quad @ 2.4 GHz / AMD Phenom II X4 @ 2.6 GHz

Gerekli boş Harddisk alanı: 20 Gb free

Video RAM: 2 Gb

RAM: 8 Gb

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 670 / AMD Radeon HD 7870

Ses Kartı: DirectX Compatible

: Broadband Internet Connection

Direct X: 11

Warmachine: Tactics En Düşük (Minimum) Sistem Gereksinimleri

Fantastik kurgulu oyunlardan beklenen özelliklerin büyük çoğunluğu görsel özellikler üzerinedir. Whitemoon bu konuda verdiği sözü tuttu. Görsel açıdan başarılı bir oyun ile karşı karşıya kaldık. Oyundan tam performansta keyif almak isteyenler tam performans oynamayı tercih etse de minimumdaki özellikler ile de keyif almak mümkün. Warmachine: Tactics En Düşük (minimum) Sistem Gereksinimleri için işletim sistemi olarak Windows Vista/7, işlemci için Intel Core 2 Duo @ 2.4 Ghz / AMD Athlon 64 X2 5200+, 20 GB free hard disk alanı, 4 GB RAM, 1 GB video RAM,  Nvidia GeForce GTS 450 / AMD Radeon HD 5750 ekran kartı,  DirectX Compatible ses kartı ve Broadband Internet Connection gerekiyor.

Warmachine: Tactics Tavsiye Edilen (Önerilen) Sistem Gereksinimleri

Oyun severler her zaman için oyunlarını tam performansta oynamayı tercih ederler. Bunun için Warmachine beklentileri yüksek olan bir oyundur. Ama yine de oyun bu beklentisinin hakkını veriyor. Warmachine: Tactics Tavsiye Edilen (Önerilen) Sistem Gereksinimleri için işletim sistemi olarak Windows 7/8 x64, işlemci olarak Intel Core 2 Quad @ 2.4 GHz / AMD Phenom II X4 @ 2.6 GHz, 20 GB free hard disk alanı, 2 GB video RAM, 8 GB RAM, Nvidia GeForce GTX 670 / AMD Radeon HD 7870 ekran kartı, DirectX Compatible ses kartı, directx 11 ve internet broadband internet connection gerekiyor. Oyunun tam performans olarak oynanabilmesi için bu özelliklerin mevcut bulunması gerekiyor.