Warface Sistem Gereksinimleri

Warface Sistem Gereksinimleri

Efsane oyunlara imza atan Crytek firmasının, hayal gücünün sınırlarını zorladığı bir oyun olarak piyasaya sunduğu Warface, konu bakımından oldukça değişik. Online FPS oyunu Warface free2play olarak karşımıza geliyor. 21 ekim 2014 tarihinde piyasaya sürülen bu oyunda başarılı grafik tasarımları var. Sesler ve efektler de oldukça fazla beğeni topluyor. Oyunda Almanca, İngilizce, Fransızca ve Türkçe olmak üzere 4 tane dil seçeneği var. Warface Türkiye, Avrupa ve Kuzey Amerika bölgelerinde oynanabiliyor.  Warface sistem gereksinimleri bakımından bilgisayarlarımızdan çok beklentili de değil. Bu sayede oyundan kolaylıkla yararlanabiliriz. Oyunun dikkat çeken en belirgin özelliği seslerin ve grafiklerin başarılı oluşudur. Warface minimum sistem gereksinimleri bakımından her oyun severin oynayabileceği bir oyundur. Oyunun konu bakımından da farklı olması tercih edilme oranını arttıran bir nedendir. Bu oyunun free2play olarak bulunması da oyundan keyif alınmasını kolaylaştıran bir durumdur. Warface önerilen sistem gereksinimleri bakımından uygun olduğunda ise kullanıcıya oyunun zevkini tam olarak yaşatabiliyor. Far cry ve crysis gibi efsane oyunlara imza atan firma Crytek, Warface ile oyun dünyasında tekrar başarı kazanmış gibi görünüyor.

Oyun 2003 yılında geçiyor. Devlet sisteminin tamamen çöktüğü ve insanların, yoldan çıkmış bir örgüt olan Blackwood tarafından yönetilmesini konu alıyor. Örgüt, insanların özgürlüğünü tamamen ellerinden almış ve onları köle gibi kullanan bir örgüttür. Devletlerin çökmesini konu edindiği için piyasada yankı uyandırmayı başarmış bir oyundur. Blackwood örgütünün durdurulması ve insanların özgürlüğünü tekrar kazanması için Warface ekibi kuruluyor. Ekipte birçok sınıf var. İstediğimiz sınıfa katılabiliyoruz. Snife, assault, rifleman, engineer ve medic sınıfları bulunuyor. Her sınıfın kendine özel özellikleri var. Örneğin makineli tüfekleri seviyorsanız assault sınıfını seçmelisiniz. Tamamen savaşmaya yönelik olan bu sınıfta, savaşın göbeğinde olacaksınız. Medic, adından da anlaşılacağı üzere doktor sınıfıdır. Yaralanan ya da ölen arkadaşlarınıza enerji doldurabiliyorsunuz. Engineer sınıfında zırh dolduruyorsunuz. Zırh canınızdan 2-3 kat daha dayanıklıdır. Bu neden ile sürekli doldurulması gerekiyor. Silah olarak ise hafif makineli tüfekler kullanıyorlar. Sniper sınıfını bilmeyen yoktur. Dürbün ile nişancılık sizi cezp ediyorsa, sniper sınıfını seçmelisiniz. Warface sistem gereksinimleri bakımından bilgisayarınız uygun ise bu oyunu mutlaka deneyin. Savaş ve strateji oyunu sevenler için keyif verici bir oyundur.

GFACE üzerinden oynanan bu oyunda, başarılı grafikler ve ses efektlerinin olması, oyuncuların keyif almasını arttırıyor. Savaş oyunları arasında en çok tercih edilenler arasında yerini aldı bile. Warface sistem gereksinimleri her bilgisayar için uygun olabilecek düzeyde. Özel yeteneklere sahip sınıfların olmasının ötesinde, konu olarak da farklı alanda olması, oyun severlerin ilgisini çeken bir özelliktir. Sınıflar içinde kendi yerimizi belirledikten sonra yapılması gereken, görevleri yerine getirmektir. Crytek’ in kendi oyun motoru cry engine 3 ile geliştirilen bir oyun olarak da adını duyurmuştur. Oyunda sürekli değişen PvE ortamları görülüyor. Bunun yanında ses efektleri de oldukça iyi dizayn edilmiştir. Savaş oyunlarında en önemli konulardan birisi ses ve görüntüdür. Bu oyunda her iki konuda da başarılı çalışmalar görüyoruz. Bu anlamda oyunun tercih edilme konusunda ön sıralarda olması gayet normal görülüyor. Savaş oyunları arasında tercih edilme konusunda ön sırada gelmesinin bir başka sebebi de, oyunun konusudur. Konu olarak farklı bir dönemi ve yapay zekayı içermesi, oyuna başka bir hava vermiş. Oyuncular bu oyunda, istedikleri her keyifli detayı bulabiliyorlar. Bu anlamda Crytek oyun konusunda başarılarını devam ettirmektedir. Bilim kurgu türündeki bu oyun ile savaş keyfini en üst düzeyde yaşayabileceksiniz. Eğer sizler de bilim kurgu tarzı oyunları seviyorsanız, bu oyunu mutlaka deneyin. Savaş oyunlarında bilim kurgu detaylarının da olması sizlere bu oyunu daha da sevdirecektir. Oyun sistem gereksinimleri açısından da çok beklentili değil. Bu anlamda oyundan keyif alınması diğer oyunlara göre daha kolay. Oyunun bu açıdan zorluk çıkarmıyor olması, tercih edilmesi için de bir sebep gibi görülüyor.

[baslik]Warface Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

Warface minimum sistem gereksinimleri;

İşletim SistemiWindows Xp , Windows Vista , Windows 7 , Windows 8

İşlemci: Intel / AMD 2.0 GHz çift çekirdekli işlemci

RAM: 1.5 GB

Boş Harddisk Alanı: Oyunun kurulabilmesi için 6 GB boş hard disk alanı olması gerekiyor.

Ekran kartı: GeForce 8600GT 256MB ve ATI Radeon X1950 256MB

Direct X: Dx 9

Warface önerilen sistem gereksinimleri ;

İşletim Sistemi:  Windows Vista SP, Windows 7 SP1 ya da Windows 8

İşlemci: Intel / AMD 2.4 GHz çift çekirdekli işlemci

RAM: 2 GB

Boş Harddisk Alanı: Oyunun kurulabilmesi için 6 GB boş hard disk alanı olması gerekiyor..

Ekran kartı:  GeForce 9600GT 512MB veya AMD Radeon HD 4830 512MB

Direct X: Dx 11

Warface Minimum Sistem Gereksinimleri;

Warface konu bakımından olduğu kadar, içerik bakımından da oldukça farklı bir oyundur. Bu oyunda bilimkurgu temaları ve savaş temaları birleştirilmiştir. Bu anlamda kullanıcı için ayrı bir heyecan oluşturuyor. Oyun Windows xp, windows7 ve ya 8, Windows Vista işletim sistemi ile çalışıyor. Intel AMD 2.0 GHz çift çekirdek işlemci gerektiriyor. 1,5 GB RAM olması gerekiyor. Oyunun kurulabilmesi için 6 GB boş hard disk alanı olmalıdır. GeForce 8600GT 256MB ve ATI Radeon X1950 256MB ekran kartı ve directx 9 olması gerekiyor. Minimumda olması gerekenler bilgisayarımızda mevcut ise, oyundan keyif almaya hazır olun. Savaş oyunları içerisinde başarısı ve yüksek talepler ile yerini almış olan Warface, sizleri başka bir dünyaya götürüyor. Bu dünyada zalim bir örgüt ile savaşacak ve bu örgütü yenmek için belirli stratejiler üreteceksiniz. Seçtiğiniz sınıfın gerektirdiği gibi savaşınızı vereceksiniz. Warface minimum sistem gereksinimleri bakımından oldukça basit tasarlanmış. Bu sayede kolayca yüklenebiliyor ve hemen oyuna başlayabiliyorsunuz.

Warface Önerilen Sistem Gereksinimleri;

Warface gibi bir oyunda ses ve efektleri denemeden olmaz. Ses ve efektler bakımından başarısı ile bilinen bu oyun, savaş oyunları içinde en keyiflisi diyebiliriz. Efektlerinin ayrı bir heyecan vermesi ile oyun severlerin gönüllerini fethetmişe benziyor. Minimum seviyede de keyif ile oynanan bu oyun önerilen gereksinimlerin tamamlanması ile ayrı bir keyif verebiliyor. Warface önerilen sistem gereksinimleri açısından Windows Vista SP, Windows 7 SP1 ve ya Windows 8, 2 GB RAM, 6 GB boş hard disk alanı, ekran kartı için de GeForce 9600GT 512MB veya AMD Radeon HD 4830 512MB özellik gerekiyor. Directx DX 11 yüklü olması da gereksinimlerden birisidir. Bilim kurgu tarzının savaş ile birleşmesi, oyunlarda ayrı bir heyecan yaratıyor. Oyunda konunun bu çerçeve içinde ilerlemesi ile heyecan hiç kesilmiyor. Sizler de oyunda heyecanı doruklarda yaşamak istiyorsanız, Warface oyununu mutlaka deneyin.