Ücretsiz Hayran Yapımı Bilgisayar Mario Oyunları

Ücretsiz Hayran Yapımı Bilgisayar Mario Oyunları

Bugün sizin için bilgisayarına yükleyebileceğiniz bedava 5 adet oyun önereceğim, bu oyunların hepsi güvenlidir ama indirmeden önce antivirüs taramasından geçiriniz.

SuperTUX

SuperTUX oyunu aslında Super Mario Brothers oyunundan çok fazla ilham alan ve aldığı ilham oyununuda geçen bir oyundur diyebilirim. Oyundaki amacın, Tux'un kaçırılan sevgilisini kurtarma üzerine kuruludur. Ayrıca bu oyun Türkçe dil desteğine sahip olup, menü ekranından ek bölümler yüklemene olanak sağlayan oyunlardan bir tanesi ve ayrıca kendi içinde bir seviye düzenleme yazılımı içinde gelmektedir.

SuperTuxKart

SuperTuxKart oyunu aslında Mario Kart oyunundan ilham alan oyunda, Tux ve diğer arkadaşlarıyla beraber yarış dünyasına atılmasını konu almaktadır. Oyunun içine pistler ve arabalar yükleyebiliyorsun ve ayrıca bu oyun çevrimiçi yarış desteği bulunuyor. Oyundaki pistlerin bazıları gerçekten kaliteli olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Mari0

Mari0 ya da tam adıyla Mario Portal oyunu aslında iki farklı tadı tek bir yemek haline getirip, oyun gurmelerin önüne sunulan bir iş diyebilirim. Oyundaki amacınız Portal Silahı'nı kullanarak, kaçırılan prensesi yani Prenses Toadstool'u kurtarman gerekecek. Oyuna mod yüklenebiliyor ama nereye yükleneceğini araştırman gerekecek ve ayrıca kendi içinde bir seviye düzenleme yazılımı içinde gelmektedir.

The Secret Chronicles of Dr. M.

The Secret Chronicles of Dr. M. ya da ilk adıyla Secret Maryo Chronicles aslında tam anlamıyla bir Super Mario Brothers oyunundan tam ilham alan ve üzerine çok fazla eklemeler yapamasa bile, oldukça güzel bir kopya oyunu olduğunu söyleyebilirim ve ayrıca kendi içinde bir seviye düzenleme yazılımı içinde gelmektedir.

Toadettes Sweets Gallery

Super Mario Oddysey ayarında olan ama onun şapka özelliklerini barındırmayan oyu olsa gerek, Toadettes Sweets Gallery. Oyunda amacın çölde kaybolan Kaptan Toad'ı bulmaktır ama bu oyunda ne bölüm yapabilme ve nede eklenti yükleyebilme özelliği yok. Fakat bu oyunun çizim stili asıl oyundan baz aldığı için listeme ekledim.

Son

Internette çok fazla Mario hayran oyunu var ama sizin için daha önceden denediğim oyunları tanıtmaya çalıştım. Umarım bu liste hoşunuza gider.