Ubisoft, Steam'deki bazı oyunlarının fiyatını yarı yarıya düşürdü!

Ubisoft, Steam'deki bazı oyunlarının fiyatını yarı yarıya düşürdü!

Fransa merkezli oyun geliştiricisi ve yayıncısı Ubisoft, Steam'deki bazı oyunlarının Türk lirası fiyatında düzenlemeye gitti.

Geçtiğimiz yıl Steam'a Türk lirası desteğinin gelmesi ile birlikte birçok oyunu dolar kuru hesabına göre Türk lirasıyla çok daha ucuz fiyatlara satın alabilmiştik. Fakat, kısa süre sonra bazı yayıncı firmalar oyunlarının Steam'daki fiyatlarını, kutulu ürün fiyatlarının seviyesine çekmişlerdi. Dolar kuru hesabı üzerinden daha hesaplı fiyata satın alabildiğimiz oyunlar için çok daha fazla para öder olmuştuk.

Bu yayınlar arasında yer alan Ubisoft, bazı oyunlarının Türk lirası fiyatını güncelledi. Firma, fiyatı 179 TL'ye kadar dayanan bazı oyunlarını daha uygun seviyelere çekti. Daha önceden Steam'den 179 TL fiyata satın aldığımız Far Cry 4 ve Assassin's Creed Unity'nin fiyatı 92 TL'ye indi. Assassin's Creed: Rogue ve The Crew'in fiyatı ise 115 TL'den 69 TL'ye indi.

Bu fiyatların bir indirim kampanyası olmadığını, kalıcı fiyat düzenlemesi olduğunu söyleyelim. Ubisoft bu fiyat düzenlemesini devam ettirirse firmanın diğer oyunlarını da daha ucuz fiyattan satın alabiliriz. Öyle ki Assassin's Creed Syndicate ve Rainbow Six Siege gibi yapımlar hâlâ 179 TL fiyattan satılmakta. Ubisoft'un Steam sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.