Ubisoft, en çok parayı PlayStation 4'ten kazanıyor!

Ubisoft, en çok parayı PlayStation 4'ten kazanıyor!

Geçtiğimiz dönemlerde ardı ardına çıkardığı yeni oyunlarıyla oyun pazarına hızlı bir giriş yapan Ubisoft, en çok parayı PlayStation 4'ten kazandı.

Fransız video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı Ubisoft'un geçtiğimiz dönemlerde yaptığı satış rakamları açıklandı. Ubisoft'un en çok sattığı platformları incelediğimiz zaman Sony'nin ev konsolu PlayStation 4'ün ilk sırada yer aldığını görüyoruz.

Yeni PlayStation 4 modeli duyuruldu

Ubisoft oyunlarının 2015'in ilk üç ayında en çok sattığı platformlara baktığımızda PlayStation 4 konsolunun %27'lik bir paya sahip olduğunu görüyoruz. %27'lik oranı ile ilk sırayı alan PlayStation 4, geçtiğimiz yılın yine aynı döneminde %36'lık bir dilime sahipti. PlayStation 4'ün hemen arkasından ise PC platformu geliyor. Geçtiğimiz yıl %14 olan payını bu yıl %23'e çıkaran PC platformu, PlayStation 4'e çok yakın bir satış performansı sergiliyor. Microsoft'un ev konsolu Xbox One ve Xbox 360 ise %11'lik dilimi elinde bulunduyor, bu oran aynı zamanda PlayStation 3'ün payına da eşit. Ubisoft'un konsol oyunları pazarındaki payını incelediğimiz zaman PlayStation 4'ün ezici bir üstünlük kurduğunu söylemek mümkün. Öyle ki Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu Xbox One, Sony'nin eski nesil konsolu PlayStation 3 ile aynı sırayı paylaşıyor. PlayStation sahiplerinin bir çok Avrupa ülkesinde çoğunluğu oluşturmasını bu durumun sebebi olarak gösterebiliriz.

PlayStation 4 Avrupa konsol pazarının %70’ine hakim

Ubisoft'un çoğunluğu mobil platformların oluşturduğu diğer platformlarda yaptığı satışlara baktığımız zaman geçen yıl %1 olan oranını %14'e çektiğini görüyoruz.

Bu istatistiklerden anlaşılan o ki PC platformu Ubisoft için en az PlayStation 4 kadar önemli bir platform. Önümüzdeki dönemlerde Ubisoft'un PC oyuncularını mutlu etmek adına ne gibi adımlar atacağını birlikte göreceğiz.

Ubisoft, Steam’deki bazı oyunlarının fiyatını yarı yarıya düşürdü!