Ubisoft Avatar Oyununu PC ve Konsollar İçin Duyurdu

Ubisoft Avatar Oyununu PC ve Konsollar İçin Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde UbisoftFox Interactive ve Lightstorm Entertainment ile ortak olduklarını duyurdular ve Avatar isimli evrende geçecek yeni bir oyun üreteceklerini açıkladılar. Oyunun geliştiricisi The Division'dan tanıdığımız Massive Entertainment olacak.

İşin özü bilinenler oldukça az sebebiyse şirket tarafından verilen detayların oldukça kısıtlı olması. Oyun konsolları ve PC için çıkış yapacak olan oyunda, The Division ve South Park: The Fractured But Whole'daki oyun motoru Snowdrop kullanılacak. Ubisoft, oyun motorunun Avatar'ın arazisini ve üstünde yaşayan eşsiz canlılarını en güzel şekil yansıtacağını belirtti.

Massive Entertainment Avatar

James Cameron: "Massive ile ilgili etkilendiğim şey ekibin bu projeye olan tutkusu ve Snowdrop motorunun gücü oldu. Snowdrop'un gücü, ekibin detaycı ve tutkulu olması ile Pandora'nın güzelliklerini aynı zamanda tehlikelerini yaşatacak grup olduğunun farkındayız."

Avatar için ayrıca 4 devam niteliğinde film geliştirilmekte. Avatar oyunu ile ilgili içerisinde daha sonra paylaşılacağı duyuruldu.