Total War: Arena'dan ilk oyun içi video yayımlandı

Total War: Arena'dan ilk oyun içi video yayımlandı

Creative Assembly'nin geliştiriciliğini yaptığı Total War serisinin yeni oyunu Total War: Arena'dan ilk oyun içi video yayımlandı.

Geçtiğimiz yılın sonlarında yayımlanan Alien: Isolation oyunu ile olumlu geri dönüşler alan İngiliz oyun geliştiricisi Creative Assembly'nin uzun soluklu gerçek zamanlı strateji oyunu serisi Total War'ın yeni oyunlarından Total War: Arena için yeni bir oyun içi video paylaşıldı.

İlk olarak GDC 2013 etkinliğinde duyurulan Total War: Arena'nın yapımcılığını serinin diğer oyunlarında olduğu gibi Creative Assembly üstleniyor. Gerçek zamanlı strateji ile birlikte MOBA türünü de içine alan Total War: Arena oyununda 10'a 10 karşılaşmalar ile tek bir arenada 20 kişi oynanabilecek. Takımlarda yer alan her bir oyuncu üç bölük kontrol edecek.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen bir canlı yayında yayımlanan ilk oyun içi videoyu yazının yukarısından izleyebilirsiniz. Total War: Arena, şu anda PC platformu için geliştirilmekte. Oyunun çıkış tarihi henüz açıklanmadı, fakat oyunun bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Total War: Arena, çıkış yaptığında ücretsiz olarak piyasadaki yerini alacak.