Titanfall'da Oyuncu Aramayacağız

Titanfall'da Oyuncu Aramayacağız

En fazla 6 kişilik takımlar ile oynanan oyun Titanfall için pek çok tepki geldi. Bunun üzerine oyun yetkilileri bir açıklama yaptılar. 

Titanfall oyunun en fazla 12 kişi ile oynanacak olması büyük tepkilere yol açsa da aslında durum oyuncuların sandığı gibi olmadığı ortaya çıktı.

Oyun sırasında 12 oyuncunun yanında aynı zamanda haritadaki yapay zeka karakterleri ve titanlar bulunuyor. Bu sayede oyun sırasında aynı anda 50 oyuncu bulunmuş oluyor. Oyundaki haritada boş boş gezinme sorunu için bunun güzel bir çözüm yöntemi diyebiliriz.

Titanfall

Oyun yetkilileri en fazla 12 kişinin bu oyunu aynı anda oynamasının ise geçerli bir nedeni olduğunu söylüyorlar. O da diğer FPS oyunlarının aksine Titanfall içerisinde tüm oyuncuların uçabilme veya yüksek yerlere çıkabilme gibi yapabilecekleri yüzlerce faklı şey bulunuyor.

Bunun anlamı sanki bir GTA oynuyormuş gibi herkesin haritada özgürce gezebilmesi. Eğer 12'den fazla kişi aynı anda haritaya bağlanacak olursa oyun sırasında büyük bir karmaşa olacağı ve kim kime saldırıyor belli olmayacağından korkuluyor.