Titanfall Xbox ONE ve PC sürümlerindeki hatalar neler?

Titanfall Xbox ONE ve PC sürümlerindeki hatalar neler?

Electronic Arts, geçtiğimiz günlerde Respawn Enterainment'ın yeni oyunu Titanfall'ın Xbox ONE ve PC sürümlerindeki sorunları ve bunları nasıl çözebileceğimizi yayınladı. 

Titanfall PC ve Xbox ONE sürümlerinde pek çok sorun bulunuyor. Electronic Arts ise bu sorunları tespit ederek bizlere bunların nasıl çözüleceğini açıklıyor.

Öncelikle oyunda bağlantı problemleri bulunuyor. Özellikle PC sürümünde görülen bu problemin en büyük nedeni ise kötü internet bağlantısı. eğer yavaş bir internete sahipseniz Titanfall oynayabilmeniz zor. Eğer bu problem ile karşılaşırsanız modeminizi kapatarak 5-6 saniye sonra tekrar açmanız öneriliyor.

Oyun sırasında bir arkadaşımızın maçına davet edilip kabul ettiğimizde oyunda çökmeler yaşanabiliyor. Bu problem ile karşılaşmamanız için bir arkadaşınıza davet yolladığınızda ya da birisinden gelen daveti kabul ettiğinizde öncelikle oyunun lobisine geri dönmeniz gerekiyor.

Campaign moduna başladığınızda oyundaki iki karşı takım olan IMC ya da Militia'dan birisine rastgele yerleştiriliyorsunuz. Bu nedenle diğer takımın görevlerini de yapmak istiyorsanız öncelikle ilk seçilen tarafın bütün görevlerini bitirmeniz gerekiyor. Görevleri bitirmeden diğer takımın görevlerini ancak bir arkadaşınız sizi davet ettiğinde oynayabiliyorsunuz.

Oyunun PC versiyonunun düzgün bir şekilde çalışabilmesi için bilgisayarınıza beta grafik sürücüsünü indirmeniz gerekiyor. Kendi işlemciniz ile uyumlu olan bu sürücüyü bulabilirsiniz.

Bazı FAT 32 formatında hard diske sahip oyuncular oyunda yükleme problemleri ile karşılaştıklarını belirtiyor. Bunun nedeni ise oyunun boyutunun çok büyük olması ve bazı büyük dosyalar barındırması nedeniyle hard disk'in bu dosyaları yönetememesi. Bilgisayarınıza Titanfall'ı düzgün bir şekilde yüklemek için sabit diskinizin NTFS formatında olduğundan emin olun. Sabit diskinizi NTFS formatına nasıl geçireceğinizi öğrenebilirsiniz.