Titanfall Sistem Gereksinimleri

Titanfall Sistem Gereksinimleri

Yapımı 2011 yılında başlayan oyun Respawn Enternatinment tarafından geliştirilmiş ve Electronic Arts tarafından da yayıncılığı yapılmıştır. Oyun Call Of Duty tarzını anımsatıyor ve zaten yapımı da Call Of Duty oyununun eski yapımcıları tarafından gerçekleştirilmiş. Birinci şahıs nişancı türündeki oyunu oynarken Call of Duty hatırlayacağınız kesin. Titanfall sistem gereksinimleri Call of Duty oyunununkine yakın benzerlikte ve tarz olarak da çoğu detay da aynı şekilde benzerlik içeriyor. Nişancı oyunlarını sevenler için farklı bir konuda yeni bir oyun diyebiliriz. Titanfall minimum sistem gereksinimleri ile oyunu tüm özellikleri ile oynayabilirsiniz. Nişancı oyunları içinde 2011 yılından bu yana tercih edilen oyunlar arasında yer alıyor. Titanfall önerilen sistem gereksinimleri için extra olarak istenen bir özellik yok ama işletim sistemi olarak Windows Vista sürümünün oyunu çalıştırmadığı biliniyor. Minimumda istenenler de zaten oldukça yüksek seviyede özellikler.

Titalfall, Call of Duty oyununa benzediği için zaten aklınızda tarzı ile ilgili durum canlanmıştır. Nişancı oyunları arasında en popüler olan oyun Call of Duty’ dir. Call Of Duty oyununun yapımcısının yaptığı bir oyun da tarzı aynı olunca tabii ki benzerlik içerecektir. Bu oyunda da nişancılığı hat safhada yaşayabiliyoruz. Titalfall oyununun farkı ise konusu.  Oyunda David kod adlı piyadeleri yönetiyoruz. Bunun yanında Titan kod adlı mechleri de kullanabiliyoruz. Oyuncu istediği zaman piyadeler ve mechler arasında geçiş yapabiliyor. Oyuncular mechler ile düşmanlardan gelen kurşunları havada durdurabilme ve ağır silahları taşıyabilmemize yarıyor. Oyunda en önemli kısımda mechlerden yararlanıyoruz. Ağır silahları mechler sayesinde taşıyabiliyor ve kullanabiliyoruz. Piyadeler ise sırtlarındaki roketler ile yüksek yerlere zıplayabiliyor, duvarlardan koşarak ilerleyebilecekler. Oyunun dinamikler açısından da basit olması, alınan zevki arttırıyor. Titanlfall sistem gereksinimleri açısından yüksek beklentiler içinde olunca zaten nasıl bir oyun ile karşı karşıya olduğumuzu görebiliyoruz. Grafik açısından başarılı ve dinamik açısından da basite indirgenmiş bir oyun. Görsel açıdan da keyif verici. Sürekli bir savaş halinde olmamız da oyuna kendimizi kaptırmamızı sağlayan en önemli etken. Titanfall önerilen sistem gereksinimleri için yapılan açıklamalarda Windows’ un Vista sürümünde oyunun çalışmadığını ve diğer sürümlerde kullanılması gerektiği bildiriliyor. Oyunun tek dezavantajı da bu gibi görünüyor. XBOX, PS3 VE PS4 oyun konsollarında oyun çok daha keyifli oynanabiliyor. Ama PC için de güzel uyarlanmış.

Titanfall oyununda sadece çoklu oyuncu seçeneği var. Single oyun seçimi olmasa da oyunu zaten çoklu olarak oynadığımızda da tekli oynuyormuşuz havası veriyor. Sinematik çekimler ağırlıkta ve bu da single tarz oyun oynuyormuşuz hissi veriyor. Oyunda büyük çoğunlukta savaş halinde olduğumuzdan sürekli bir hareketlilik içindeyiz. Oyunda mechler sayesinde fırlatma koltuğu ile düşman Titanın üzerine çıkıp rodeo yapabiliyoruz. Rodeodan sonra Titan patlıyor. Oyunun minimum sistem gereksinimleri detaylarına baktığımızda görsel olarak zaten nasıl bir oyunun bizi beklediğini tahmin edebiliyoruz. Görsel açıdan gerçekten başarılı detaylar var. Oyunda çevreyi gezebiliyor ve çevredeki her şeye dokunabiliyoruz. Çoğu oyunda bu detay eksik kalıyor ve aslında oyun zevkimiz için de kötü bir etkisi oluyor. Bu açıdan başarılı oyunlar arasında sayılabilir. Nişancı oyunlarının uzay detayları ile birleştirilmiş olması da farklı bir konu tarzı getirmiş. Biraz bilimkurgu tadında olan bu nişancılık oyunundan hoşlanacağınızı düşünüyorum. Oyun için istenen ön sipariş fiyatının pahalı olması oyunun satışı için dezavantaj olacak diye düşünüldü ama o kadar merakla bekleniyordu ki hiç de öyle olmadı. Oyunun çıktığı hafta birçok kişi tarafından satın alındı. Oyun aslında Call ofDuty serisinin bir sürümü gibi görünüyor. Benzerliğinin olmasına karşın konu olarak farklı olması da aynı oyunu sanki farklı bir konuda oynuyormuşuz hissi veriyor. Genellikle oyuncular açısından hoş karşlanmayan bu durum Titanfall oyununda garip durmamış. Zaten birçok oyuncu da oyunu severek ve zevkle oynuyor. Oyun konsollarında denediğinizde görsel ve ses efekti açısından daha fazla keyif veriyor.

[baslik]Titanfall Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

Önerilen (maximum) Sistem Gereksinimleri:

İşletim sistemi Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 (64-Bit)

İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.4GHz / AMD Athlon X2 @ 2.8GHz

RAM: 4 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı: Oyunun kurulabilmesi için 48 GB boş alan gerekiyor.

Ekran kartı:  (512MB VRAM) GeForce 8800GT / Radeon HD 4770

Direct X: Dx 11

Titanfall Minimum Sistem Gereksinimleri için extra bir özellik belirtilmiyor. Oyunun Windows Vista sürümünde çalışmadığı vurgulanıyor.

Titanfall en düşük (minimum) sistem gereksinimleri detayları:

Titanfall nişancılık oyunları arasındaki yerini 2011 yılında aldığından beri birçok oyun sever tarafından beğenilerek oynanıyor. Call of Duty oyununa benzemesi ile de oyuncuların kalbini kazanan oyun, bugün hala birçok kişi tarafından sevilerek oynanıyor. Titanfall Minimum Sistem Gereksinimleri için ise işletim sistemi olarak Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 (64-Bit), işlemci olarak Intel Core 2 Duo @ 2.4GHz / AMD Athlon X2 @ 2.8GHz, 4 GB RAM, 4 GB boş harddisk alanı, 512MB VRAM GeForce 8800GT / Radeon HD 4770 ekran kartı, DX11 gerekiyor. Yüksek beklentileri olan oyun gerçekten keyif veriyor. Nişancılık oyunları zaten oyuncuların en çok tercih ettiği oyun tarzlarından. Bu oyundan da büyük oranda zevk alacağınız kesin. Piyasalara çıkmadan önceki duyurularından kaynaklanan beklentileri de karşıladığı görülüyor. Sistem gereksinimlerinin bu seviyede olması da aslında oyuncuları sevindiren bir durum. Çünkü oyun çıkmadan önce de yüksek beklentiler oluşturmuştu. Sonuçta yapımcılar sözünü tutmuş olarak oyunu piyasaya sürdü. Bu oyun da modası geçmeyecek oyunlardan olacak gibi görünüyor.