Thief Sistem Gereksinimleri

Thief Sistem Gereksinimleri

Macera oyunlarından hoşlanıyorsanız Thief oyununu mutlaka incelemelisiniz. Thief sizlere gizliliğin verdiği heyecanı yaşatıyor. Thief sistem gereksinimleri açısından da bilgisayarınızı çok zorlamayacak bir oyundur. Bu sayede bu gereksinimlere kolayca sahip olarak oyun heyecanına eşlik edebilirsiniz. Oyun geçtiğimiz şubat ayında piyasalara sunuldu. Gizlilik serisi olarak Eidos Montreal tarafından geliştirilmiş bir oyundur. Oyun için minimum sistem gereksinimleri, heyecanı yaşamak için yeterli olacaktır. Serinin 4. Oyunu olarak PC, PS3 ve XBOX 360 ile birlikte playstation ve XBOX One için de uyarlanması planlanmaktadır. İlk olarak PC için uyarlanmasından kaynaklı olarak, sistem gereksinimleri merak konusu olmuştu. Bunun yanında önerilen sistem gereksinimleri ile daha yüksek bir performans ile oynanabilmektedir. Yeni bir macera oyunu olan thief, kullanıcılar tarafından beğenilen ve keyif ile oynanan bir oyun olarak piyasadaki yerini almıştır.

Thief serisi en ünlü gizlilik serisidir. Thief oyununa benzer oyunlar olan Hitman ve Splintercell daha çok öldürme odaklı idi. Bu neden ile de Thief bu oyunlar arasında öne çıkmaktadır. Serinin diğer oyunlarındaki gibi Gerret’in hikayesi konu alınmış. Gerret doğa üstü bir olay sonucunda hafızasını yitirir. Uyandığında kendisini The City adlı şehirde bulur. Aradan geçen 1 senelik süreçte neler olduğunu hatırlayamaz. Bu süreç içerisinde The City adlı şehirdeBloom isimli bir veba salgını başlamıştır. Bu şehir Baron isimli bir zorba tarafından yönetilmektedir. Bu şehirde fakirler veba ile uğraşırken, zenginler rahatça yaşayabilmektedir. Garret de bu durumu kendi çıkarları için kullanarak kendi işine yani hırsızlığa dönüyor. Kendi işine döndüğünde bir diğer amacı da şehri Baron’ dan kurtarmak olacaktır. Oyunda odak nokta öldürmek olmadığı için ağır silahlar yok. Bunun yerine Garret’ in kullanacağı yay ve blackjack adlı bir sopa olacaktır. Thief sistem gereksinimleri konusunda bizden yeterli bilgiyi aldıktan sonra bu macera oyunundan kesinlikle zevk alacaksınız. Garret’ in kullanacağı ok sayesinde yanan ateşler söndürülebiliyor ya da yakılabiliyor. Garret bu okları, nöbetçilerin ilgisini başka yöne çekmek için kullanmaktadır. Nöbetçilerden kurtulmak için ise blackjack adlı sopayı kullanacaktır. Yüksek yerlere tırmanmak için ucu kancalı bir halatı olacaktır. Claw adındaki bu halat sayesinde, tırmandığı yerlerde çıkıntı yok ise bu halat sayesinde tutunabilecek.

Thief mantık olarak, bir şehrin zorba yönetiminden kurtulmasını ve Garret’ in iç çatışmalarını konu almaktadır. Oyun süresince Garret’ in hırsızlıkları, nöbetçilerden kurtulma çalışmalarına tanık olacağız. Macera oyunları arasında farklı bir yere sahip olan bu oyun birçok yönü ile başka oyunlara benzer görünebilir. Thief oyununun diğer oyunlardan farkı, oyun amacına ulaşmaya çalışırken kullanılan yöntemlerin farklı olmasıdır. Öldürme odaklı bir oyun olmadığı için daha çok strateji oyunları kapsamına yakındır. Strateji ve macera birleşimi bir oyun olarak da oyun severlerin ilgisini toplamaktadır. Thief oyununda ayrıca bir de focus özelliği vardır. Bu özellik sayesinde tırmanılacak yerlerdeki parmak izlerini görebiliyoruz. Focus modunda iken bir parlama sonrasında kilitler kolaylıkla açılabiliyor, daha hızlı hareket edilebiliyor ve nöbetçilerden daha hızlı bir şekilde kurtulabiliyoruz. Thief oyununda bol bol hırsızlık yapacak, nöbetçilerden kaçacak ya da etkisiz hale getireceğiz. Şehirdeki bütün evleri didik didik arayacağız. Bu evlerden çaldığımız eşyalar Garret’ in elinde anında altına dönüyor. Bu altınları satarak kendi ihtiyaçlarımızı alabiliyoruz. Oyunda bu paraların harcanması daha iyi hırsızlık yapılabilmesi için gerekiyor. Garret’ e verilen görevler için daha fazla yeteneğe ve özelliğe ihtiyaç duyuluyor. Thief sistem gereksinimleri konusunda bilgisayarınızın yeterli olması ile sizler de bu macera oyununu doya doya yaşayabilirsiniz. Bu oyun sayesinde boş zamanlarınızı eğlenceli olarak değerlendirebilirsiniz. The City adındaki şehir, oldukça büyük ve karmaşık bir şehir olarak hazırlanmış. Büyük olması ile her zaman aynı yerler ile karşılaşmıyoruz. Oyunun belki de en güzel kısmı bu şehirdir. Girdiğimiz evlerin hepsi birbirinden farklı. Bu evlerden ne istersek çalabiliyoruz. Yakalanmamak koşulu ile hırsızlık konusunda Garret’ e yardımcı oluyoruz. Thief macera dozu oldukça yüksek bir oyun olarak oyun severlerin ilgisini çeken bir oyundur. Oyun ile ilgili görsellere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sistem gereksinimi olarak çok fazla beklentisi olmayan bir oyun olarak, kurulumu oldukça basittir. Oyunu, sistem açısından elverişli bir pc de rahatlıkla oynayabilirsiniz. İlk olarak PC için uyarlanmasından dolayı da pc sistem gereksinimleri açısından sıkça araştırılan bir oyun olarak görülmektedir.

[baslik]Thief Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

Thief Minimum Sistem Gereksinimleri;

İşletim sistemi: Windows Vista işletim sistemi

İşlemci: Çift çekirdek/ 4 çekirdekli işlemci

Bellek: 4 GB RAM

Ekran kartı: AMD Readon 4800 serisi/ Nvidia GTS 250

Directx: 11

Gerekli boş Harddisk alanı: 20 GB boş disk alanı

Thief Önerilen Sistem Gereksinimleri;

İşletim sistemi: Windows 7/8 işletim sistemi

İşlemci: AMD FX 8000 serisi/Intel  i7 Quad Core Cpu ve ya üzeri işlemci

Bellek: 4 GB ve ya üzeri RAM

Ekran kartı: AMD Readon HD/ R9/Nvidia GTX 660 ve ya üzeri ekran kartı

Directx: 11

Gerekli boş Harddisk alanı: 20 GB boş disk alanı

Thief en düşük (minimum) sistem gereksinimleri detayları:

Thief oyunu ilk önce Pc için uygulandığından, ilk merak konusu olan thief minimum sistem gereksinimleri olmuştur. Bu sistem gereksinimlerinin bilgisayarınızda mevcut olması ile oyunu rahatlıkla oynayabileceksiniz. Oyunun kurulumu da oldukça basittir. Orta seviyede sistem özelliğine sahip her bilgisayarda çalışma kapasitesi vardır. Bu anlamda oyunu kurmakta zorlanmayacaksınız. Minimum olarak Windows Vista işletim sistemi kullanıyor olmanız gerekiyor. Çift çekirdek ve ya 4 çekirdekli bir işlemci oyun için yeterli olacaktır. Oyun 4 GB RAM gerektiriyor. Ekran kartı olarak, AMD Readon 4800 serisi/ Nvidia GTS 250 oyunda görüntü kalitesi için yeterlidir. Bunların haricinde de Directx 10-20 GB boş disk alanı gerekmektedir. Minimum olarak sayılan bu gereksinimlerin mevcut olması ile sizler de bu oyunun keyfini yaşayabileceksiniz. Minimum sistem gereksinimleri açısından bilgisayarınızın elverişli olması ile sizler de bu oyun ile günlük sıkıntılarınızda uzaklaşabilirsiniz. Oyundaki heyecan ile de keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Thief önerilen (maximum) sistem gereksinimleri detayları:

Oyunun minimum sistem gereksinimleri sizlere oyun zevkini tattıracaktır. Önerilen sistem gereksinimleri sayesinde ise heyecanı doruklarda hissedebilirsiniz. Thief önerilen sistem gereksinimleri konusunda bilgisayarınızın yeterli olması, macerayı en üst seviyede yaşamanıza olanak sağlayacaktır. Bunun için bilgisayarınızda, Windows 7 ve ya 8 işletim sistemi kullanıyor olmanız gerekiyor. AMD FX 8000 serisi/ i7 Quad Core Cpu ve ya üzeri işlemci üst düzey bir performans için yeterlidir. 4GB ve ya üzeri RAM gerekiyor. Ekran kartı olarak AMD Readon HD/R9/ Nvidia GTX 660 yeterli olacaktır. 20 GB boş disk alanı ve Directx 11 bilgisayarınızda mevcut olmalıdır. Önerilen sistem gereksinimlerinin bilgisayarınızda tam olması ile oyun zevki başka bir şekilde zevk verecektir. Duyduğunuz heyecan daha yüksek düzeyde olacak ve sizler oyunun içinde kaybolabileceksiniz. Önerilen sistem gereksinimlerinin tam kapasite olarak çalışması ile oyundaki macera duygusunu daha fazla hissedebileceksiniz. Özellikle de oyundaki sesler, oyuna farklı bir keyif katıyor. Bu seslerin kalitesi bilgisayarınızın kapasitesine bağlı olarak kaliteli ya da düşük kaliteli olabilmektedir.