The Witcher 3'e resmi mod desteği geldi!

The Witcher 3'e resmi mod desteği geldi!

Polanyalı yapımcı CD Projekt RED'in stüdyolarında geliştirilen devasa açık dünya aksiyon RPG oyunu The Witcher 3'e resmi mod desteği geldi!

CD Projekt RED, oyuncuları sevindirecek bir duyuru yaptı. CD Projekt RED, geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan The Witcher 3: Wild Hunt için resmi mod desteği getirdi.

Bildiğiniz gibi CD Projekt RED, uzun bir bekleyişten sonra The Witcher serisinin üçüncü oyunu The Witcher 3: Wild Hunt'ı geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya çıkarmıştı. Çıkış yaptığı dönem satış listelerini alt üst eden oyun milyonlarca kullanıcı tarafından satın alınmıştı. İncelemelerde de başarılı bir performans sergileyen The Witcher 3, şimdi de mod desteği ile gündemde.

CD Projekt RED, bugüne kadar DLC'ler ile oyuna yeni içerikler getirmişti. Artık bu aşamadan sonra oyuncuların da bu serüvende adı sözü geçecek. CD Projekt RED, The Witcher 3'ü modlanabilir yapan MODKit adında bir aracı duyurdu. Bu araç sayesinde oyunun kaplamalarını değiştirebilir, oyunda yer alan objelerin görünümünü veya şeklini değiştirme gibi birçok imkana sahip olacaksanız.

Oyunun modlanma kısmı işin teknik kısmından hoşlanan kullanıcılara hitap ediyor. Modların sağladığı imkanlardan faydalanmak isteyen oyuncular, hazırlanan bu modları kendi oyunlarına kurabiliyorlar.

CD Projekt RED, The Witcher 3 için mod desteğini getirerek büyük bir yeniliğin altına imza attı. Bildiğiniz gibi modlar oyunların ömrünü uzatıyor. Bakalım MODkit, The Witcher 3'e neler katacak. Bu mod desteğinin sadece PC platformunu kapsadığını da hatırlatalım.