The Witcher 3'e gelen 1.04 yaması yeni sorunlar çıkardı

The Witcher 3'e gelen 1.04 yaması yeni sorunlar çıkardı

Geçtiğimiz günlerde The Witcher 3: Wild Hunt için yayımlanan 1.04 yaması ile oyundaki sorunların çözülmesi beklenirken ortaya yeni hatalar çıktı.

Geliştiriciliğini Polanyalı geliştirici CD Projekt RED'in üstlendiği The Witcher 3: Wild Hunt oyunu ilk haftasında yaptığı satışlar 2015'in en iyi çıkış yapan oyunu olmuştu. Ünvanını elinde tutmaya devam eden The Witcher 3: Wild Hunt için geçtiğimiz günlerde oyunun grafik kalitesinde gözle görülür değişikler yapan ve oyundaki bazı sorunları gideren bir yama yayımlanmıştı. Fakat görünen o ki bu yama çözdüğü -veya çözemediği- hatalar ile birlikte yeni hatalara sebep olmuşa benziyor.

The Witcher 3: Wild Hunt'ın piyasaya sürülen ilk sürümünde bulunmayan, NPC'lerin aniden gözükmesi sorunu 1.03 yaması ile ortaya çıkmıştı. Bir çok oyuncunun şikayetçi olduğu bu durumun 1.04 yaması ile düzeltilmesi bekleniyordu. Fakat oyuncu forumlarında dolaşan haberlere göre hata düzelmenin aksine daha beter bir hâl alarak daha sık karşılaşılan bir sorun haline gelmiş.

1.04 yaması ile gelen bir diğer düzeltme ise ALT + TAB kısayolunda yaşanan sorundu. ALT + TAB kısayolunda sorun yaşayan kullanıcılar, sorunların çare bulamamış gibi görünüyor. Yama ile birlikte ALT + TAB kısayolu ile ilgili sorunların giderildiği söylenmişti. Fakat hepsi giderilmemiş gibi. Resmi The Witcher 3: Wild Hunt forumlarında ki bazı kullanıcılar ALT + TAB yaptıktan sonra oyundan çıkabildiklerini, fakat oyunun simgesine tekrar tıkladıklarında oyunun açılmadığını ve simge durumunda kaldığından şikayet ettiler. Konu ile ilgili olarak resmi bir açıklama yapmayan CD Projekt RED'in önümüzdeki günlerde yayımlayacağı yeni bir güncelleme ile tüm bu sorunlara son vermesi bekleniyor.