The Witcher 3: Wild Hunt yine İngiltere'nin zirvesinde!

The Witcher 3: Wild Hunt yine İngiltere'nin zirvesinde!

Çıkışının ilk haftası İngiltere'nin bir haftada en çok satan oyunları listesinde ilk sırayı almayı başaran The Witcher 3: Wild Hunt, liderliğini koruyor.

CD Projekt RED'in geride bıraktığımız Mayıs ayı içerisinde piyasaya sunduğu aksiyon RPG oyunu The Witcher 3: Wild Hunt, ilk haftasında İngiltere'de bir haftada en çok satan oyunlar listesinde ilk sıraya yerleşmeyi başarmıştı. Sadece ilk sıraya yerleşmek ile kalmayan The Witcher 3: Wild Hunt, ilk haftasında yaptığı rekor satışları sayesinde 2015'in en iyi çıkış yapan oyunu olma ünvanını Battlefield: Hardline'ın elinden almayı başardı. Hatta The Witcher 3: Wild Hunt, zirvenin önceki sahibi Battlefield: Hardline oyununa kıyasla %53 daha fazla sattı. Geçtiğimiz hafta bu liderlik savaşına ortak olan The Witcher 3: Wild Hunt, liderliğini bu haftada sürdürmeye devam ediyor. Bu liderlik savaşında tek takdir The Witcher 3: Wild Hunt'ın değil tabii ki de. The Witcher 3: Wild Hunt'tan önce liderliği elinde bulunduran Project Cars oyununun yayımcılığını, The Witcher 3: Wild Hunt'ta olduğu gibi Bandai Namco üstleniyor. Ardına ardına çıkış yapan yüksek bütçeli oyunlarıyla liderliği bırakmayan Bandai Namco oyunları, son bir kaç haftadır adeta İngiltere'de zirvenin tek sahibi konumunda.

The Witcher 3: Wild Hunt, en iyi çıkış yapan oyun oldu

Listede The Witcher 3: Wild Hunt'ın hemen arkasından Nintendo'nun Wii U platformu için kendi oyun stüdyolarında geliştirdiği SPLATOON oyunu geliyor. Üçüncül şahıs bakış açısıyla oynadığımız SPLATOON, hem tek hem de çok oyunculu olarak oynanabiliyor ve sadece Wii U platformuna özel olarak geliştirildi.

Listede SPLATOON'un hemen ardından İngiltere'nin bir haftadaki en çok satan oyunları listesinin bir klasiği olan Grand Theft Auto 5'i görüyoruz. Çıkışının üzerinden aylar geçmesine rağmen kendisini daima İngiltere'de üst sıralarda gördüğümüz Grand Theft Auto 5, yapımcısı Rockstar Games'i mutlu etmeye devam ediyor.

GTA 5’in %100 Türkçe yaması çıktı!

Grand Theft Auto 5, İngiltere’de 5 milyon sattı!

Listede dördüncü sıraya baktığımız zaman, tanıdık bir isim görüyoruz; FIFA 15. Geçtiğimiz hafta kendisini dördüncü sırada gördüğümüz FIFA 15, bu haftada da dördüncülüğünü koruyor.

FIFA 16 bir video ile resmi olarak duyuruldu

The Witcher 3: Wild Hunt ile birlikte aynı gün satışa sunulan Farming Simulator 15'i ilk haftasında ikinci sırada görmüştük. Zirveye fazla tutunamayan oyun, bu hafta beşinci sırada bizleri karşılıyor.

Listenin tamamını aşağıdaki fotoğrafa tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

the witcher 3 wild hunt yine ingilterenin zirvesinde