The Witcher 3: Wild Hunt PC ve Konsolda kapladığı alan belli oldu!

The Witcher 3: Wild Hunt PC ve Konsolda kapladığı alan belli oldu!

Son zamanlarda yükselen grafik kaliteleri hafıza düşmanı olma yolunda ilerliyor, GTA 5'den sonra 2. bomba ise The Witcher 3: Wild Hunt olacak gibi.

Son zamanlarda çıkması beklenen ve gündemden düşmeyen iki oyundan bir tanesi olan (1. Grand Theft Auto V) The Witcher 3: Wild Hunt ile ilgili detaylar bir bir gelemeye devam ediyor, yeni elimize geçen detaylar ile birlitte oyunun hem Xbox One hem Playstation 4 hemde PC için belirlenen bellek kullanımı ortaya çıktı. (bellekten kastımız harddisk ve ssd)

Bildiğiniz gibi oyun yeni nesil konsollar ile birlikte PC için yakın zamanda çıkış yapacak, Playstation ve Xbox kullanıcıları oyunun grafiklerinin yüksek olmasından dolayı kaplayacağı alan konusunda endişeleniyordu, ancak oyunun konsollarda kapsayacağı alan PC'ye göre bir hayli düşük.

Xbox Store'un listelerine yeni eklenen The Witcher 3: Wild Hunt için açıklanan rakamlara bakıldığında oyunun Xbox One'de kapsayacağı alan 25 GB ile beklenenin altında. (sürpriz bir şekilde bu rakam artabilir, her şeye hazırlıklı olmak gerek)

PlayStation 4'de ise gerekli boş alan biraz daha yükseliyor ve Witcher 3'ün gere duyduğu alan 35 GB'a çıkıyor.

Devasa boyutlardaki oyunun kapsayacağı alan Playstation ve Xbox oyuncularını memnun ederken, PC oyuncularını kara kara düşündürüyor. Zira solid state disk kullanan ve oyunu SSD diske kurmak isteyen oyuncular boyutları öğrenince fikirlerini değiştirebilir.

Oyunun PC versiyonu için ise daha öncede belirtildiği gibi gereli boş disk alanı 50 GB olarak biliniyor, oyunun çıkış tarihinin de yaklaşması neticesinde rakamlarda bir değişmenin söz konusu olması pek mümkün değil.