The Sims 4 Sistem Gereksinimleri

The Sims 4 Sistem Gereksinimleri

Yaşam simülasyonu oyunlarının iyisi diyebileceğimiz bir oyun olan The Sims 4, 5 Eylül tarihinde piyasalara sunuldu. Oyunun bugüne kadar çok hayranı oldu. İlk sürümden beri birçok kişinin markajı altında olan bir oyun. Oyunda ev kurmak, işe gitmek, para kazanmak ve günlük sevdiğimiz aktiviteleri yapmak gibi keyif verici birçok farklı alan var. The Sims 4 Sistem Gereksinimleri bakımından sistemlerden yüksek bir beklenti içinde. Çünkü oyunda geniş detaylar hakim. Electronic Arts tarafından geliştirilen oyun için ilk demo taslakları Nisan ayı içinde internete düşmüştü. Bu resimlerden oyunda nasıl güncellemelerin yapıldığına dair biraz fikrimiz oldu. Electronic Art oyunun Windows ve Mac OS X ile oynanabileceğini duyurdu. Oyun geliştirmede ayrıca Maxis ve The Sims Studios firmalarından da yardım alındı.

Simülasyon oyunlarında beklentiler her zaman için gerçekliğe yakın oyunların olması yönündedir. Sims serisi çıktığında ilk başlarda konseptinden dolayı gerçekliğe yakınlık konusunda çok başarılı olamamış olsa da zaman içinde kendisine karşı bir bağımlılık oluşturdu. İnsanlar bu oyunu oynarken günlük aktivitelerini oyunun içinde bulmaya başladı. Bu anlamda oyunun bu zamana kadar başarısını koruduğunu söyleyebiliriz. Peki The Sims 4 farklı olarak bize ne verecek? İlk olarak dikkat çeken artık karakterlerin çok farklı birçok tipte karşımıza çıkabiliyor olması. Önceki sürümlerde de birçok tipleme yapabiliyorduk. Bu seride çok daha fazlasını bulabileceğiz. The Sims 4 Sistem Gereksinimleri için yüksek beklentide olması grafiklerin ve ses efektlerinin geliştirilmiş olmasından kaynaklanıyor. Artık karakterler tepkisel tavırlarında daha hızlı olabilecek. Farklı tepkiler ile de karşılaşabileceğiz.  Oyunda yapılan güncellemelerden birisi de oyun içindeki alanların genişletilmesi. Çevresel faktörler için daha fazla özellik ve detayın eklendiğini görebileceğiz.

The Sims 4 Minimum Sistem Gereksinimleri bakımından yine yüksek sayılabilecek özellikler istiyor. Çünkü oyun içinde yapılan güncellemelerde her yeni sürümde farklı özellikler ile karşılaşıyoruz. Yaşam simülasyon oyunu olduğu için çevresel etkenler çok büyük önem kazanıyor. Geliştirici firma da bu özellikleri oyuna kazandırmak adına daha yüksek seviyede özelliklerin gerektirdiği sistemleri zorunlu kılıyor. Ama oyuna başladığınız anda zaten bu özellikleri hak eden bir oyun olduğunu anlıyorsunuz. Oyunun konsepti animasyon tarzı. Daha önce oyunu oynayanların yabancılık çekmeyeceği yeni özellikler ve yeni aktiviteler olacak. Bildiğiniz gibi Sims karakterleri çocuk olarak da oyunda yer alıyor. Çocuk tiplerinde de farklılıklar görüyoruz. The Sims 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri için oyun çıkmadan çok önce araştırmalara başlandı. Sistem gereksinimleri sonunda çıktı ve minimumda gerekenler ve önerilen sistem gereksinimleri arasında çok da fark olmadığı görülüyor.

Sims serisinde bildiğiniz gibi ev kuruyoruz. The Sims 4 ile artık daha farklı tarzlarda evler de kurulabilecek. Dekorasyon konusunda çok farklı malzemelerden yararlanabileceğiz. Kıyafetler, saç şekilleri, tiplemeler için gerekli olan saç sakal gözlük gibi malzemeler konusunda oldukça geniş bir yelpazemiz olacak. Ev dekorasyonu konusunda da birçok malzememiz olacak. Eski sürümlerde yine birçok malzememiz vardı ama bu sürümde çok daha fazlası olacak. Sims oyununda en bilindik olan özelliklerden birisi de karakterlerin kişiliklerini seçebiliyor olmamız idi. Şimdi çok daha fazla kişilik olacak. Sims karakterlerinin hisleri de bu sürümde artıyor. Artık sinirlenmek, eğlenmek gibi hislerin yanında farklı hislerin de olduğunu göreceksiniz. The Sims 4 Sistem Gereksinimleri özelliklerini inceleyerek oyun hakkında fikir edinmemiz mümkün. Sistem gereksinimlerini kontrol ederek oyundan nasıl keyif alacağınızı görebilirsiniz. Sims serisi herkesin ilgi odağı olabilecek bir oyundur. Çocuklar, yetişkinler ve oyun zevkiniz ne olursa olsun oynayıp keyif alabileceğiniz bir oyundur. Güncellemeleri ile son sürümünde daha da gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. The Sims 4 ile tüm detaylar titizlikle tekrar değerlendirilmiş olarak karşımızda olacak.

The Sims 4 ile komşuluk ilişkilerinde de değişiklikler olacak. Daha zeki komşularımız olacak ve bize yardımcı olacak. Oyun içinde karakterimize göre aktivitelerimiz olduğunda daha mutlu ve sağlıklı olabiliyoruz. The Sims 4 ile daha fazla aktivite imkanımız olacak. Ayrıca hobi zevkimize göre yaptığımız üretimleri, Sims galerisinde paylaşabileceğiz. Oyun içeriği bu sefer çok geniş. Hem yapılar, hem karakterler hem de aktiviteler bakımından daha fazla seçeneğimiz olacak. Önceki sürümlerde çok fazla seçeneğimiz olmamasına rağmen oyundan müthiş keyif alıyorduk. The Sims 4 ile bu keyif ikiye katlanacak gibi görünüyor. Daha fazla iş imkanı, daha fazla kişilik seçenekleri, aktiviteler ve daha birçok farklı özellik ile istediğimiz keyfi alabiliriz. Sims oyunlarından beklenen özellikler arasında animasyon karakterlerinin olmasının yanında gerçeğe yakın bir tablo ortaya koymasıdır. Fakat bunu konsept olarak uygulamaya almak diğer kategorideki oyunlara göre daha zor olabiliyor. Hem gerçeğe yakın hem de animasyon ağırlıklı olarak bir konsept belirlemek oyun geliştiricileri oldukça zorlayacak bir uğraş. Animasyon karakterlerine esneklik kazandırmakla The Sims 4 sürümünde oldukça iyi güncellemeler görebiliyoruz. Karakterler, kişilikler üzerinde ya da oyunun detayları üzerinde birçok yenilik görmek mümkün.

[baslik]The Sims 4 Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

The Sims 4 Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Win XP 32 ya da daha üst bir versiyon

İşlemci: Core 2 Duo E4500 2.2GHz ya da Athlon 64 X2 Dual Core 4800+

RAM: 2 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı: 9 GB

Ekran kartı: Quadro 410 ya da Radeon HD 6530D(+512MB)

DirectX: DX 9

The Sims 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon

İşlemci: Core 2 Quad Q8400 2.66GHz ya da APU A6-3600 Quad Core

RAM: 4 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı: 9 GB

Ekran kartı: GeForce GTS 450 ya da Radeon HD 7670(+1024MB)

DirectX: DX 9

The Sims 4 Minimum Sistem Gereksinimleri:

Sims gibi bir yaşam simülasyon oyununda en iyi performansı almak isteriz. Yeni bir yaşam kurmak üzere başladığımız bu oyunda her detayın güzel olması gerekir. The Sims 4 ile grafik özellikleri bakımından gayet memnun kalacağımız özellikler var. Bu özellikleri minimum düzeyde de görmemiz mümkün. The Sims 4 Minimum Sistem Gereksinimleri için işletim sistemi olarak Win XP 32 ya da daha üst bir versiyon, işlemci olarak Core 2 Duo E4500 2.2GHz ya da Athlon 64 X2 Dual Core 4800 ve ya fazlası, RAM için 2 GB, gerekli boş harddisk Alanı 9 GB, ekran kartı olarak Quadro 410 ya da Radeon HD 6530D(+512MB) ve directX olarak da DX 9.

The Sims 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri:

Sims oyununda yüksek bir performans görmek için The Sims 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri özelliklerinden yararlanmak gerekecektir. Bunun için işletim sistemi olarak Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon, işlemci olarak Core 2 Quad Q8400 2.66GHz ya da APU A6-3600 Quad Core, RAM 4 GB, gerekli boş harddisk alanı 9 GB, ekran kartı olarak GeForce GTS 450 ya da Radeon HD 7670(+1024MB) ve DirectX için de DX 9 gerekiyor.