The Division Yeni Güncellemeyle DirectX 12 Desteğine Kavuştu

The Division Yeni Güncellemeyle DirectX 12 Desteğine Kavuştu

Çıkışından beri sürekli güncellemeye tabii tutulan, Ubisoft çatısı altında Massive Entertainment ekibinin geliştirdiği Ubisoft'un ise yayıncılığını üstlendiği Tom Clancy's serisinin son oyunu The Division, yeni güncelleme ile birlikte merakla beklenen DirectX 12 desteğine kavuştu.

Günümüzün açık dünya oyunları arasında hatrı sayılır bir yere sahip olan Tom Clancy's The Division, yeni bir güncellemeye daha ev sahipliği yapıyor. Ubisoft tarafından geliştirilen The Division, içerisinde bulunduğumuz yılın Mart ayında çıkışını gerçekleştirmişti. Çıkışından bu yana sürekli güncellemeler alan yapım her geçen gün daha iyi hale gelmeye devam ediyor. Özellikle geliştiricilerin oyuna olan ilgisinden memnun kalan oyuncular bir süredir DirectX 12 desteğini beklemekteydi. The Division'a son gelen 1.5 güncellemesi ile birlikte yapım DirectX 12 desteğine kavuşmuş oldu.

Peki bu güncelleme oyun deneyimini ve akışını iyi anlamda etkileyebilecek mi? Bildiğiniz üzere The Division oldukça iyi bir sistem gereksinimine sahip. Bu da oyunu akıcı bir şekilde oynayabilmek için oldukça iyi bir sisteme sahip olmak gerektiği anlamına geliyor. DirectX 12 desteğinin gelmesi ile birlikte oyundan alınan FPS'in değişim gösterip gösterilmediği ise merak edilen konular arasında. İlk olarak oyunun test sunucularına gelen 1.5 güncellemesini test eden oyuncular ise test sonuçlarını yavaş yavaş Youtube gibi video platformlarına yüklemeye başladı. Bunlardan ilki LordOfWar666 isimli bir Youtube kullanıcısı. Yaptığı testleri NVIDIA GTX 1070 ekran kartı ve AMD FX 8350 işlemci ile birlikte gerçekleştirdiğini belirten oyuncu, DirectX 12 desteği sayesinde 20 FPS'e kadar artış yakalayabildiğini gözler önüne seriyor.

Eğer sizde bu güncellemeye sahip olmak ve test etmek istiyorsanız oyunun PTS yani Public Test Server'ına katılmanız gerekiyor. Buna katılmak içinde oyunu uPlay üzerinden satın almış olmanız gerekmekte. DirectX 12 desteğinin ilk testini gerçekleştiren LordOfWar666 isimli Youtube kullanıcısının test videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.