The Division Son Yılların En İyi Grafiklerine Sahip

The Division Son Yılların En İyi Grafiklerine Sahip

2014 yılının en farklı konusuna sahip oyunlardan biri olan The Division ile snow drop grafik motorunu daha iyi tanımaya fırsatımız oluyor. Oyun konusu itibari ile zaten farklı. Snow drop motoru ile geliştirilmesi ile de oyunu gerçek Dünya da gibi yaşayabiliyoruz.

2014 yılında Tom Clancy's tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayımcılığı yapılan The Division, para ile yayılan bir virüsü konu almış. Para ile yayılan virüs nedeni ile toplumsal yaşam çökmüştür. Bizler de oyuncular olarak The Division adlı örgüt içinde bu sorunu çözmeye çalışıyoruz. Daha çok polisiye bir havası olan oyunda grafikler gerçekten çok iyi. Birçok oyunda oyunun soğuk bir havada geçmesinden dolayı, kendimizi oyaunun içinde hissedemiyoruz. The Division da ise grafiklerin kalitesi sayesinde tam olarak oyunun içindeyiz. Dahil olduğumuz ekip ile para ile yayılan virüsü araştırıyoruz. Oyunlarda genellikle karakterlerin hareketleri çok soğuk olur. Karakter esnek olmadığında oyundan bir anda koparız. Zevkini yaşayamayız. The Division da ise bu konuya özellkle özen göstermişler. Oyun ile ilgili tek sorun single player olmaması. Single player özelliği ile oynamak isteyenler için maalesef bu özellik yok. Oyunda ekibimiz ile birlikte hem virüsün sebebini inceliyoruz hem de diğer guruplar ile çatışıyoruz. Verilen görevleri yerine getiriyor ve özelliklerimizi geliştiriyoruz. The Division sistem gereksinimleri açısından da doğal olarak beklentili bir oyun. Minimum olarak İşlemci, İntel Core 2 Duo E6700 2.66GHz, AMD ve Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ gerekiyor. Nvidia Ekran Kartı: GeForce GTS 450 kullanımı ve ya AMD Ekran Kartı: Radeon R7 250, 3 GB Ram, Windows 7-8 32-64 bit – Vista 32 – 64 bit işletim sistemi gerekli. Direct X: DX 11 Destekli bir ekran kartı, 20 GB harddisk kapasitesi yeterli olacaktır.

The Division önerilen sistem gereksinimleri ise işlemci olarak Intel Core i5- 4430 3.0 GHz ve ya AMD Phenom II X6 1100T, Nvidia ekran kartı GeForce GTX 760 ve ya AMD ekran kartı Radeon R9 280, 6 GB RAM, İşletim Sistemi olarak, Windows 7-8 32-64 bit – Vista 32 – 64 bit, Direct X: DX 11 Destekli bir ekran kartı gerekiyor.

Oyunu önerilen sistem gereksinimleri ile oynadığımızda farkı daha net görüyoruz. Son yıllarda çıkan oyunlar arasında en iyi grafiklere sahip olan oyunlardan biridir. Bunun haricinde minimum seviyedeki sistem gereksinimleri açısından bilgisayarımız tam ise oyunun keyfini sürme şansımız olacaktır.