The Division bitmeyecek !

The Division bitmeyecek !

Ubisoft tarafından The Division için yapılan yeni açıklama herkesi şaşırttı. 

Ubisoft'un çıkması beklenen yeni oyunu The Division için yeni bir açıklama geldi. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre(bizimde bildiğimiz gibi) oyunun TPS (third person shooter) gibi görünmesine rağmen aslında tamamen RPG (role playing game) türünde olduğu açıklandı. Açıklamanın devamında ise oyun severler oldukça şaşırmış durumda çünkü Ubisoft oyuncuların senaryoyu bitirmesini istemediklerini söyledi.

Oyun bittikten sonra silinmesini istemeyen firma bu nedenle oyun çıktıktan sonra sürekli olarak oyunu güncelleyerek senaryoyu uzatmayı hedefliyor. Bu sayede oyuncular sürekli olarak yeni bir senaryo ile oyuna devam edebilecekler.

Fakat firmanın bu durumdan zarar görmesi ihtimaller arasında. Çünkü standart olarak oyunlar çıktıktan sonra güncelleme ile değil ek paketleri ile piyasada kalmaya çalışırlar. Bu sayede hem senaryo uzayarak oyuncu kitlesi korunmuş hemde yapımcı firmalar daha fazla para kazanmış olurlar. Fakat Ubisoft'un bu hamlesi The Division'nın ne kadar iddialı olduğunu bizlere bir kez daha gösteriyor.