Team Fortress 2'ye futbol modu geliyor!

Team Fortress 2'ye futbol modu geliyor!

Valve'nin eğlenceli FPS oyunu Team Fortress 2'ye yeni oyun modu geliyor. Pass Time adını taşıyan yeni oyun modu futbol sporuna oldukça benziyor.

Valve'nin 2007 çıkışlı FPS oyunu Team Fortress 2, son hız geliştirilmeye devam ediyor. 2011 yılında tamamen ücretsiz olarak oyunculara sunulan Team Fortress 2, ücretsiz olarak geçirdiği bu süre zarfı içinde gelişimini de hızlandırdı. Oyuncuların Team Fortress 2'ye olan ilgisinin farkında olan Valve, oyun ücretsiz olduktan sonra da oyunu oyuna olan desteğini sürdü. Her geçen gün yüz binlerce oyuncu tarafından oynanan Team Fortress 2 için yeni bir oyun modu duyuruldu.

Team Fortress 2 için Splatoon modu yaptılar

Teksas merkezli video oyunu geliştiricisi Escalation Studios tarafından geliştirilen bu oyun modu, CTF (bayrak kapmaca) modunun futbol uyarlaması olarak düşünülebilir. Pass Time adını taşıyan bu oyun modunda her iki takımın kendi pota benzeri kaleleri var. Oyuncular Jack ismini taşıyan topu rakip takımın kalesine sokmaya çalışacak. Belirlenen gol sayısına ulaşan takım maçın galibi olacak. Pass Time modu şimdilik beta aşamasında. Geliştirilme aşamasının büyük bir kısmını geride bırakan bu oyun modu, yakın zamanda tüm oyuncuların beğenisine sunulacak. Pass Time modunun nasıl göründüğüne aşağıdaki videodan bakabilirsiniz.

Team Fortress 2 hiç şühesiz en eğlenceli ücretsiz oyunlardan biri. Tabii Team Fortress 2 haricinde Steam'de yüzlerce ücretsiz oyun var. Team Fortress 2'nin yer aldığı Bayramda Oynanabilecek 10 Ücretsiz Oyun isimli galerimizde sizlere Steam'deki en iyi ücretsiz oyunları listeledik. Team Fortress 2'den arka kalan vakitlerinde listedeki diğer oyunları da denemenizi tavsiye ederiz.