Stronghold Crusader 2 Sistem Gereksinimleri

Stronghold Crusader 2 Sistem Gereksinimleri

Firefly Stüdyoları tarafından geliştirilen strateji oyunu Stronghold Crusader 2, 2002 yılında çıkan ilk sürümünün devamı şeklinde. Kale simülasyonu olan oyun bir RTS oyunu. Çıkış tarihi 2 Eylül 2014 olan oyun, çıktığı tarih itibari ile ilgi görmeye başladı. Stronghold: Crusader 2 Sistem Gereksinimleri bakımından incelendiğinde çok yüksek beklentide değil. Daha önceki sürümlerine göre gelişmiş özellikleri göze çarpıyor. Oyunun ilk oynanış demosu 2013 yılında sunulan oyun, yeni sürümünde birçok yeni içerik ile görünüyor. Tarih, savaş ve stratejinin birleştiği oyunda yenilenmiş grafik motoru sayesinde daha gerçekçi bir hava esiyor. Stronghold: Crusader 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri ile daha da keyifli hale geliyor.

Stronghold: Crusader, ilk sürümünde iki boyutlu özellikte idi. Bu sürümünde eski sürümün tüm özelliklerini de taşıyor. Stronghold: Crusader 2 ile 3 boyutlu grafik motoru ile karşımıza çıkıyor. Karakterleri daha net görebildiğimiz, çevre detaylarının daha net olduğu bir strateji oyunu ile baş başa kalıyoruz. Daha önce tarih, strateji ve savaş temalı oynayanlarınız varsa, bu oyunlarda çevre detaylarının çok net olmadığını bilirler. Stronghold: Crusader 2 ile bu özellikler daha da geliştirilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda yeni özellik olarak güçlendirilmiş AI rakiplerini göreceğiz. Bunun yanında çekirge istilaları gibi durumlarla da mücadele etmemiz gerekecek. Oyunda köle çalıştırıcı gibi yeni birimler de olacak. Stronghold: Crusader 2 Sistem Gereksinimleri bakımından yüksek beklentide olmamasına karşın, grafikler ve oyun dinamikleri bakımından oldukça geliştirilmiş. Yeni görseller, savaş ara yüzü ya da animasyonları oyuna farklı bir hava katıyor. Gerçek zamanlı geliştirmeleri sayesinde oyunun daha da gerçekçi bir hal alması strateji oyunlarından beklentiyi yükselten bir durum. Stronghold: Crusader 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri ses ve görsel efektler bakımından daha da keyif verici bir hale geliyor. Co-op özelliği eklenen oyunda, oyucu tek kaleyi kontrol edebiliyor ve ortak rakibe karşı mücadele edebiliyor. Çarpışma (Skirmish) özelliği baz alınan oyunda, hem Arap hem de Haçlı tarihi tek oyunculu özelliği içeriyor. Çarpışma haritalarının olduğu oyunda, farklı alanlarda farklı mücadelelerde de bulunuyoruz.

Stronghold: Crusader 2 ilk yayınlandığında 8 yapay zeka karakteri içeriyordu. Daha sonra bu karakterlere 8 ilave karakter daha eklendi. Şifacı, derviş ve komiser gibi birimler bulunuyor. Oyunda oyuncuların kendilerinin üretip paylaşabilecekleri bir harita editörü olacak. Yapay zeka özelliğinin eklenmesi ile strateji oyunlarında yeni bir dönem açılmış gibi görülüyor. Bu özelliği oyunun en beğenilen özelliklerinden birisi. Görsel efektlerinin güçlendirilmiş olması ve bunun yanında ses efektlerinin de güncellenmesi ile daha gerçekçi bir savaş oyunu ile karşılaşıyoruz. Stronghold: Crusader 2 Sistem Gereksinimleri için istenen özellikler sistemleri çok zorlayacak düzeyde değil. Bu da oyuncuların yüzünü güldürüyor. Kapalı betası Temmuz ayında çıkan oyun, oyuncuların yardımı ile performans optimizasyonuna tabi tutuldu. Oyuncuların yardımı ile yapılan çalışmalar oyunun beklendiği gibi olması konusunda başarılı oldu. Stronghold: Crusader 2 Minimum Sistem Gereksinimleri ile de keyifli bir şekilde oynanabiliyor. Fakat görsel efektlerin ve diğer özelliklerin tam olarak görülebilmesi için yine de yüksek özellikler ile oynanması özellikle tavsiye ediliyor. Oyunda tüm özelliklerin yanında bir de müzikleri bakımından ilgi çekiyor. Daha önceki sürümlerde de olduğu gibi bu sürümde de müzikler Robert Euvino tarafından bestelenmiş.

Savaş oyunlarının farklı bir tarzı olarak tarih ve savaş oyunlarının oyuncu kitlesi farklıdır. Bu tarz oyun sevenler artık gerçekçi görsel temaları da görmek istiyor. Bu talep Stronghold: Crusader 2 ile hedefe daha da yaklaşmış görülüyor. Strateji-savaş oyunları diğer savaş oyunlarına göre daha çok animasyon içerir. Bu sürümde gerçekçi görünümlere daha yakın bir tablo çizilmiş. Grafik dokularının daha iyi ve çözünürlüklerin daha kaliteli olduğu oyunda, her detayı daha yakından görebiliyoruz. Oyunda savaş daha çok ön plana alınmış. Stronghold: Crusader 2 Sistem Gereksinimleri özellikleri kontrol edildiğinde beklenen özelliklerin çok yüksek olmaması ile birçok kişiyi sevindirmişti. Çünkü farklı ve geliştirilmiş tarzı ile birçok kişinin beklediği bir oyundu. Dinamikleri bakımından da geliştirilmiş olan oyun kolay oynanış sunuyor. Karakterlerin yapay zeka özelliğine sahip olması, oyunu akıcı hale getiren bir özellik. Bu oyunda eskisine nazaran daha akıcı bir strateji oyunu ile karşılaşacağız. Stronghold: Crusader 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri ile daha da keyifli ve kaliteli oynanabilecek bir oyun. Karakterlerin ve çevre detaylarının daha net görülebilmesi de oyunu farklı bir tabloda görebilmemizi sağlıyor.  Harita alanının geniş olması da oyuna eklenen özelliklerden birisi.

[baslik]Stronghold: Crusader 2 Sistem Gereksinimleri;[/baslik]

Stronghold: Crusader 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi :Win XP 32 ya da daha üst bir versiyon

İşlemci :Pentium 4 2.8GHz ya da Athlon 64 3000+

RAM : 2 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı : 5 GB

Ekran kartı :GeForce 6600 ya da Radeon X1050(+256MB)

DirectX :DX 9

Stronghold: Crusader 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi :Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon

İşlemci :Core 2 Duo E4500 2.2GHz ya da Athlon 4850e Dual Core

RAM : 4 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı : 5 GB

Ekran kartı :GeForce 9600 GSO 512MB ya da Radeon HD 3800 serisi(+512MB)

DirectX :DX 9

Stronghold: Crusader 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

Savaş ve strateji oyunlarının yeni sürümü ve yeni yüzü olan Stronghold: Crusader 2 Minimum Sistem Gereksinimleri ile oynandığında yine oyundan istenen keyif alınıyor. Görsel özelliklerin ve ses efektlerinin tam olarak tadının çıkarılması tavsiye edilen sitem gereksinimleri ile mümkün olsa da, minimumdaki özellikler ile de oyunun yenilikleri hakkında fikir sahibi olmak mümkün. Ayrıca bu yeni strateji oyunu ile yapay zeka özelliğini tam olarak görebileceğiz. Minimum Sistem Gereksinimleri için İşletim sistemi olarak Win XP 32 ya da daha üst bir versiyon, işlemci olarak Pentium 4 2.8GHz ya da Athlon 64 3000+, 2 GB RAM, 5 GB Boş Harddisk alanı, GeForce 6600 ya da Radeon X1050(+256MB) ekran kartı ve DirectX DX 9 gerekiyor.

Stronghold: Crusader 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyunlarda en çok önerilen sistem gereksinimleri kullanılır. Yeni güncellemelerin tam olarak keyif vermesi için bu özelliklere ihtiyaç duyuluyor. Yeni strateji ve savaş oyunu olan Stronghold: Crusader 2 için de aynı durum söz konusu. Stronghold: Crusader 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri ile bütün yeni özellikleri sunuyor ve oyundan alınan keyif de artıyor. Bunun için işletim sistemi olarak Win 7 64 ya da daha üst bir versiyon, Core 2 Duo E4500 2.2GHz ya da Athlon 4850e Dual Core işlemci, 4 GB RAM, 5 GB boş harddisk alanı, GeForce 9600 GSO 512MB ya da Radeon HD 3800 serisi(+512MB) ekran kartı ve DirectX :DX 9 gerekiyor. Önerilen özelliklerde tüm güncellemelerin tadını çıkarmamız mümkün olacak.