STEEP isminde harika bir Ubisoft oyunu duyuruldu

STEEP isminde harika bir Ubisoft oyunu duyuruldu

Her E3 olduğu gibi E3 2016'da da Ubisoft bir yeni ve iddialı oyun daha tanıttı. Sürpriz olarak tanıtılan oyun ise şimdiden oyuncuların beğenisini aldı. (bizde beğendik) Özellikle sosyal yönü ile daha bir anlam kazanan oyunun ismi ise Steep olarak açıklandı. Steep'in açıklanması ile birlikte E3 özel fragmanı ve oynanış videosu da yayınlandı.

Kayak, paraşüt snowboard ve wingsuit uçuşu gibi aktiviteleri gerçekleştirmemize olanak tanıyan Steep, büyük bir dağda (dağlarda) açık dünya oyunu olarak geliştiriliyor. Açık dünya ve oldukça hızlı bir oyun olması Steep'i spor oyunları arasında bir tık öne çıkaran özellikler olarak görünüyor. Yayınlanan oynanış videosunu veya E3 fragmanını izlediğimizde ise "bunları yapan insanlar var, vay be" demek geliyor içimizden. Hele o serbest atlayışta sizinle birlikte atlayan oyuncunun dağa..vs çarpışı ile gelen kemik sesi, resmen aman tanrım dedirtiyor.

Steep

Oyunun sosyal tarafı ise oyuna ayrı bir renk katıyor. Alpler ve Alaska'da geçecek olan Steep'te çok oyunculu modu ön plana çıkıyor. Arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz, bir arkadaşınız kayak yaparken, bir arkadaşınızın da yanınızdan serbest atlayış ile geçmesi oldukça keyifli olacaktır. Üstelik oyun yapısı gereği kendini kayıt ediyor ve dilediğiniz saniyeden yaptığınız hareketi tekrar izleyebiliyorsunuz. Kayıtlı sahneyi de kolayca paylaşabiliyorsunuz. Buda oyunda bol bol güzel sahne yakalayıp paylaşmanızı kolaylaştırıyor.

Ayrıca Steep'in betasına katılmak isteyenler beta başvurularını yapabilirler. Steep önümüzdeki kış ayı içerisinde PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Yayınlanan E3 fragmanını ve oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. İyi seyirler.