Steam yaz indirimlerinin en çok satan oyunları belli oldu!

Steam yaz indirimlerinin en çok satan oyunları belli oldu!

Steam'ın her yıl düzenli olarak cüzdanlarımızı boşalttıran indirim kampanyası yaz indirimlerinde en çok satın alınan oyunların listesi yayınlandı.

Steam ile ilgili istatistikleri kayıt altında tutan servis SteamSpy, bu yılki Steam yaz indirimlerinin en çok satan oyunlarını ve en çok gelir elde eden oyunları açıkladı. Steam'deki açık profillerdeki verilerin kayıt altına alınmasıyla elde edilen bu istatistikler %100 doğruluk taşımıyor. Fakat gerçeğe en yakın istatistikler bunlar.

SteamSpy'ın şu anki güncel verilerine baktığımız zaman bu yılki yaz indirimlerinin en çok satan oyununun Counter Strike: Global Offensive olduğunu görüyoruz. 900 bini aşkın satış yapan Counter Strike: Global Offensive, yapımcısına yaklaşık 7 milyon dolar kazandırdı. Listede Counter Strike: Global Offensive'in hemen ardından iki adet Total War oyunu geliyor. Bunlar Total War: ATTILA ve Total War: SHOGUN 2. Yaklaşık 500 bin adet satış yapan Total War: ATTILA, 14 milyon dolar gelir elde ederek yaz indirimlerinin en kârlı çıkanı oldu. Listenin dördüncü sırasına baktığımız zaman ise geçtiğimiz haftalarda PC platformu için erken erişime açılan ve kısa sürede geniş kitlelere ulaşan Ark: Survival Evolved'u görüyoruz. 40 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen bu oyun, her ne kadar henüz erken erişimde olsa da şimdiden PC oyuncularının gönlünü almışa benziyor. Yaklaşık 450 bin adet satış yapan bu oyun, elde ettiği 10 milyon doları aşkın gelir ile Total War: ATTILA'nın hemen ardından en çok gelir elde eden ikinci oyun oluyor. Ark: Survival Evolved, 2016 yılında tam sürümüyle yeni nesil konsollar ve diğer masaüstü platformlar için çıkış yapacak.

Total War serisi bu haftasonu ücretsiz!

Yaz indirimleri boyunca en çok satan 10 oyunu aşağıdaki fotoğraftan kontrol edebilirsiniz. Fotoğrafta ilk sütunda oyunların ismini görüyorsunuz. İkinci sütunda oyunun indirimlerden önceki toplam satış sayısını, üçüncü sütunda ise indirimlerden sonraki satış sayısını görüyorsunuz. Dördüncü sütunda ise oyunun yaz indirimleri boyunca ne kadar satış yaptığını görüyorsunuz.

steam yaz indirimleri en cok satanlar Aşağıdaki fotoğrafta da en çok gelir elde eden ya da bir diğer deyişle en çok para ödediğimiz oyunları görüyorsunuz.

steam yaz indirimleri en cok gelir elde edenler