Star Wars: Battlefront'un PlayStation 4'teki teknik detayları belli oldu

Star Wars: Battlefront'un PlayStation 4'teki teknik detayları belli oldu

Electronic Arts'ın uzun süredir merakle beklenilen çok oyunculu savaş oyunu Star Wars: Battlefront'un PlayStation 4'teki teknik detayları belli oldu.

Star Wars: Battlefront'un E3'te yayınlanan oynanış demosu 900p çözünürlüğünde çalışmaktaydı. DICE stüdyolarında geliştirilen Battlefield 4 ve Battlefield: Hardline'da 900p çözünürlükte çalışmaktaydı. Star Wars: Battlefront, her ne kadar henüz çıkış yapmış olmasa da bu çözünürlük oranı oyun çıkış yaptığında da değişmeyecek.

Star Wars: Battlefront'un PlayStation 4 demosunu inceleyen Eurogamer, yaptığı haberde oyunun yeni ışıklandırma sisteminin çevredeki objelerde olan gerçek zamanlı etkileşimin oldukça gerçekçi ve şık durduğuna vurgu yapmış.

Star Wars: Battlefront’un PC sürümünden kısa bir oynanış videosu yayınlandı

Ek olarak Star Wars: Battlefront'un PlayStation 4 sürümü PC platformuna kıyasla bazı efektleri içermeyecek. Örneğin alan derinliği (depth of field) ve hareket bulanıklığı/izi (motion blur) gibi efektler oyunun PlayStation 4 sürümünde yer almayacak. Aynı zamanda Battlefield 4'ün hikaye modunda yer alan hareket bulanıklığı, çoklu oyuncu modunda yer almıyordu.

Star Wars: Battlefront’tan yeni oynanış videosu geldi

Eurogamer'ın Digital Foundry ekibi tarafından yapılan Star Wars: Battlefront'un PlayStation 4 demosunun kare hızı testinde 30 FPS'nin altına düşmediğini görüyoruz. Çoğunlukla 40 ve 50 kare veren Star Wars: Battlefront'un oldukça akıcı bir oyun deneyimi sunduğunu söylemek mümkün.

DICE tarafından Frostbite 3 oyun motoru kulllanılarak geliştirilen Star Wars: Battlefront'un yayımcılığını Electronic Arts yapacak. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için geliştirilen oyun, 17 Kasım'da Kuzey Amerika, 20 Kasım'da da Avrupa bölgesinde çıkış yapacak.