Star Trek Online 5. Yılını Etkinliklerle Kutluyor

Star Trek Online 5. Yılını Etkinliklerle Kutluyor

Perfect World Europe ve Cryptic Studios, efsanevi Uzay Yolu evrenini MMO dünyasına taşıyan Star Trek Online’ın 5. Yıldönümü kutlamalarını duyurdu. Oyunun bu dönüm noktasına ulaşmasını kutlamak için, popüler oyun içi Yıldönümü Etkinliği, Star Trek Online dünyasında 29 Ocak – 26 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

Etkinlik kapsamında pek çok özellik ve güncelleme oyuncuların beğenisine sunulacak. En önemlilerinden biri ise Uzay Yolu evreninin sevilen karakterleri Harry Kim ve Tasha Yar‘ı oyuncularla buluşturan  yeni bir hikaye! Garrett Wang’ın hayat verdiği Harry Kim ve Denise Crosby’nin canlandırdığı Tasha Yar, yepyeni ve heyecanlı olaylar zinciri „Dust to Dust“ta macerasever oyuncularla  birlikte hareket edecek.

Yıldönümü Etkinliği pek çok oyun içi geliştirmeyi de beraberinde getiriyor. Bu geliştirmeler arasında yenilenmiş bir Romulan hikayesi, yeni ikincil deflektör eşyalar ve köprü subayları için eğitim sistemine yapılan güncellemeler var.

Bütün bu güncellemeler Cryptic Studios’un geçtiğimiz beş yıl içinde Star Trek Online’ı geliştirmeye verdiği önemin altını çiziyor. Star Trek Online’a bu beş yıl içinde tam 12 devasa güncelleme ve iki genişleme paketi geldi. Cryptic Studios oyun içi sistemleri oyuncuların beğenisine sunup geliştirirken tamamen oyuncu topluluğundan gelen istek ve önerilere odaklandı. Böylece Star Trek Online hem Uzay Yolu evreninin hayranları hem de bilimkurgu sevenler için önemli bir MMO deneyimi olarak bugünlere kadar geldi.

Star Trek Online’ın 5 yıllık misyonunu gerçekleştirmesi büyük önem taşıyor. Çünkü, Kaptan James T. Kirk Atılgan’ı ilk yolculuğuna çıkarırken bunun 5 yıllık bir misyon olduğunu söylemişti. 5 yıllık yolculuk Uzay Yolu hikayesinde bir kilometre taşı ve Star Trek Online’ın beş yıllık operasyonlar misyonunu gerçekleştirmiş olması her zamankinden daha büyük kutlama etkinliklerini hak ediyor.

Yıldönümü Etkinliği çerçevesinde yapılacak olan oyun içi mini oyunlar, misyonlar, günlük mücadeleler (daily) ve ödüllerle ilgili detayları takip edebilirsiniz.