Shards of War: Bigpoint, yeni Sentinel Vox'u tanıtıyor

Shards of War: Bigpoint, yeni Sentinel Vox'u tanıtıyor

Hamburg, 5 Kasım 2014 – Bigpoint bugün ilk askeri temalı MOBA oyunu Shards of War'daki on birinci oynanabilir karakterini tanıtıyor. Kadın Sentinel Vox, göze çarpan karakter tasarımında görülebilecek ve beşe beş karşılaşmalara yeni bir soluk getirecek bir dizi yeni ve özgün özelliğe sahip.

Vox - Makinedeki hayalet

Bir tekno-organik virüsün bulaştığı Vox'un hızlı hareket ve şaşırtma teknikleri sayesinde kendisinden kaçmak oldukça zordur. Vox, ortalığı yıkıp geçiren Yerçekimi Kuyusu becerisi ile içine kapanıp yakınındaki tüm düşman sentinelleri büyük ölçüde yavaşlatabiliyor. Ayrıca Vox Kaydırma becerisi sayesinde ileri sıçrayıp yoluna çıkan tüm düşmanlara hasar verirken, Aşırı Şarj ile de bir koridordaki tüm düşmanların canını yakabiliyor.

Hasar emme ve hayatta kalma, bu tank sınıfı karakterin temel özellikleri arasında. Kuşandığı enerji kalkanı ile, ağır hasarları savuşturabilmektedir. Kalkan becerisi, verdiği her türlü hasarla kalkanının yenilenmesini sağlar. Vox'un nihai Dördüncü Boyut becerisi, yoluna çıkan Sentineli yavaşlatıp hasar veren bir bariyer oluşturmasını sağlar.

Biyoteknolojinin canlı düşmanlığı

Vox, Shard'ını yıkıp geçen Yapay Zeka imparatorluğunun tekno-organik virüsü bulaştığından beri tek tabancalığın vücut bulmuş hali oldu. Artık, bir zamanlar dostu ve müttefiki olan insan direnişinden kalanların güçlü bir düşmanı oldu.

Vox'un en büyük tehlikesi mantığı, savaş meydanındaki yetenekleri veya son teknoloji hafif silahları değil, makinelere hükmedebilmesidir. Makineler, Vox sayesinde hissetmeyi ve en önemlisi nefret etmeyi öğrendi.

"Vox, mevcut karakterlere eklenecek çeşitli heyecan verici Sentinellerin ilki. Bu sayede, oyuncuların her oynayışta oyundan yeni bir tat alabilmesini sağlayacağız." diye belirten Shards of War Yapımcısı Linda Doan, önümüzdeki günlerde yeni Sentinellerin oyuna dahil olacağını ekledi.

Sentinel Vox

Shards of War Hakkında

Dünyanın ilk askeri temalı MOBA oyunu olan Shards of War'a, ücretsiz oynanabilen istemci sürümüyle erişilebiliyor. Takım oyununu strateji, karakter kullanım kabiliyeti ve W, A, S, D tuşlarının sağladığı mükemmel kontrol ustalığı ile birleştirmesi, eşsiz bir düzende aksiyon yüklü PvP savaşları sağlıyor.

Shards of War'da, beş kişilik iki takım ortalama 20 dakikalık karşılaşmalarda diğer takıma üstünlük kurmaya çalışıyor. Sürekli yenileri eklenen ve şu anda sayısı on bir olan özgün karakterlerin her biri farklı bir alanda uzmanlaşıyor: tank, dövüşçü, suikastçı veya destek.

Rakip takımın hedefi, üç farklı koridoru ele geçirip savunarak düşman üssünü yok etmek. Her takıma görevlerinde yardımcı olmak için üssünden çıkan Yapay Zeka denetiminde droidler verilir. Her iki takım da haritanın merkez bölgesinde bulunan tarafsız droidleri ele geçirebilir.

Her iki takım da düşman droidleri yok ederek, savunma kulelerini yıkarak, görevleri tamamlayarak ve düşman oyuncuları öldürerek deneyim puanı kazanır. Oyuncular, bu puanlarla becerilerini artıran nesnelerin kilidini açabilir ve karşılaşmalarda kendi envanterlerinden hangi nesneleri kullanacaklarına karar verebilir (Donanım sistemi).

Oyuncuların hesap seviyeleri yükseldikçe, karakterlerini geliştirip daha güçlü nesneleri etkinleştirme fırsatına sahip olurlar.

Shards of War'ın Temel Özellikleri:

  • Geleneksel 5'e 5 PvP MOBA deneyimi.
  • Askeri temelli özgün dünya
  • Diğer MOBA oyunlarının aksine W-A-S-D tuşları ile kontrol.
  • Her biri özgün becerilere sahip 11 eşsiz karakter.
  • Ortalama 20 dakikalık aksiyon dolu amansız karşılaşmalar.
  • Nesne geliştirme ve üretimi (Crafting)
  • Donanım sistemi (karşılaşma öncesinde çeşitli nesnelerin ve becerilerin bulunduğu havuzdan seçim imkanı)