Rockstar Editor konsollara geliyor!

Rockstar Editor konsollara geliyor!

Rockstar Games, Grand Theft Auto 5'in PC'deki en büyük avantajlarından biri olan Rockatar Editor, yeni nesil konsollara da geleceğini duyurdu.

Rockstar Games'in popüler açık dünya oyunu Grand Theft Auto 5, uzun bir bekleyişten sonra PC platformu için çıkış yapmıştı. Eski nesil konsollar için çıkış yaptıktan 1 yıl sonra yeni nesil konsollara gelen Grand Theft Auto 5, 1 yıl sonra da PC oyuncularının evine konuş olmuştu. Grand Theft Auto 5, PC platformu için çıkış yapana kadar konsol platformunda büyük bir olgunlaşma süreci geçirdi. Defalarca ertelenmesinin ardından nihayet PC için çıkış yapan Grand Theft Auto 5, beraberinde PC platformuna özel olarak tasarlanmış Rockstar Editor isimli aracı da getirmişti. Bu araç ile oyuncular oyun içinde kendi kliplerini oluşturabiliyorlar. Hatta sizlerle bu tür klipleri paylaşmıştık.

Cristiano Ronaldo, Los Santos sokaklarına indi!

GTA 5 ile Need for Speed fragmanını çektiler

Grand Theft Auto 5’te 80’ler rüzgarı esti [Video]

Red Dead Redemption, GTA 5 ile yeniden canlandırıldı

Breaking Bad, GTA 5 ile yeniden canlandı!

Grand Theft Auto 5'in PC platformundaki en büyük avantajlarından biri olan bu özellik şimdi de konsol platformlarına gelmeye hazırlanıyor. Rockstar Games, bu özelliğin konsol platformlarına da geleceğine dair bazı ipuçları vermişti. Fakat ortada kesin bir duyuru haberi olmadığı için emin olamamıştık. Rockstar Games, bugün yaptığı bir açıklama ile Rockstar Editor'ün konsol platformlarına da geleceğini doğruladı. Rockstar Editor ile ilgili yapılan bir yarışmanın sonuçlarını açıklayan Rockstar Games, yarışma sonuçları ile birlikte Rockstar Editor'ün konsollara geleceğini duyurdu. Oyuna bir sonraki güncellemede eklenecek olan Rockstar Editor, oyunun sadece PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerine gelecek. Eski nesil konsollar olan Xbox 360 ve PlayStation 3, Rockstar Editor'ün nimetlerinden faydalanamayacak.