Rocket League’in yeni sahası gözüktü

Rocket League’in yeni sahası gözüktü

Temmuz ayına damgasını vuran oyun Rocket League'e eklenecek olan yeni harita Utopia Coliseum kendini gösterdi.

Bağımsız geliştirici Psyonix tarafından geliştirilen Rocket League, son günlerini geçirdiğimiz Temmuz ayının ikinci haftasında piyasaya çıkmış ve oyun gündeminin zirvesine oturmuştu. Aynı geliştiricinin 2008 yılında piyasaya sürdüğü Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars isimli oyununun devam oyunu olan Rocket League, PlayStation 4 ve PC platformlarında satışa çıkmıştı. Steam'da 31 TL'ye satılan bu oyunu, PS Plus üyesi PlayStation 4 sahipleri ücretsiz deneyimleyebiliyor.

Dengeli oynanış yapısı ve rengarenk grafikleri ile oyuncuları hoş bir sunum ile karşılayan Rocket League yeni içerikler ile büyümeye devam ediyor. Oyunun geliştiricisi Psyonix geçtiğimiz günlerde Rocket League için 1 ücretli ve 2 ücretsiz ek paketinin duyurusunu yapmıştı. Ücretsiz olarak yayımlanacak ek paketi ile oyuna Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars oyunundaki Utopia haritasından esinlenmiş bir haritanın ekleneceği duyurulmuştu. Psyonix bu duyurunun üzerinden çok zaman geçmeden Rocket League'in resmi Twitter hesabı üzerinden Utopia Coliseum isimli yeni haritayı gösterdi.

Rocket League yeni bir gelişim sürecine giriyor!

Utopia Coliseum isimli bu harita serinin önceki oyunun diyebileceğimiz Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars oyunundaki Utopia haritasına gerek çevre, gerekse renk şeması olarak oldukça benziyor. Oyuncuyu heyecanlandıran ve açık havayı hissettiren bir atmosfere sahip olan Utopia Coliseum isimli bu haritayı aşağıdan görebilirsiniz. Harita önümüzdeki haftalarda oyuna eklenecek.

{{unknown}}

Rocket League, aynı zamanda geçtiğimiz hafta Steam'in en çok satan oyunları listesinde birinci olmuştu. Listede Rocket League'in arkasında gelen oyunları Geçtiğimiz Hafta Steam’de En Çok Satan 10 Oyun başlıklı yazımızda görebilirsiniz.