Rocket League'in satış sayısı 5 milyonu geçti!

Rocket League'in satış sayısı 5 milyonu geçti!

Psyonix tarafından geliştirilen ve arabalarda oynanan bir futbol oyunu olan Rocket League'in satış sayısı 5 milyonu geçti!

Bağımsız video oyunu geliştiricisi Psyonix tarafından geliştirilen eğlenceli futbol oyunu Rocket League, henüz ilk ayını bile doldurmamış olmasına rağmen 5 milyondan fazla satarak yapımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Geçtiğimiz hafta bu istatistik 4 milyondu. Rocket League son 1 hafta içinde 1 milyon adet satarak çıkışının üzerinden geçen 3 hafta içinde 5 milyon satış rakamına ulaştı.

Rocket League yeni bir gelişim sürecine giriyor!

Psyonix'in başkan yardımcısı Jeremy Dunham, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında Rocket League'in temellerinin atıldığı 2008 çıkışlı Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars isimli oyunlarında yakaladıkları başarının kat ve kat fazlasını Rocket League ile çok kısa bir sürede yakaladıklarını söyledi. Dunham, açıklamasının devamında yakaladıkları bu başarının beklentilerinden çok daha üstün olduğunu ve ekibin de bu durumdan memnun olduğunu söyledi.

Rocket League’in yeni sahası gözüktü

Rocket League, 7 Temmuz tarihinde PlayStation 4 ve PC için çıkış yapmıştı. İlk ayında Temmuz ayının ücretsiz PS Plus oyunları arasına katılan Rocket League, Temmuz ayı bitmesine rağmen birkaç gün daha PS Plus sahibi PlayStation 4 kullanıcıları tarafından ücretsiz olarak denenebilecek.

PS Plus’ın Ağustos ayı ücretsiz oyunları açıklandı