Rocket League yeni bir gelişim sürecine giriyor!

Rocket League yeni bir gelişim sürecine giriyor!

Psyonix tarafından geliştirilen ve çıktığı günden bu yana dillerden düşmeyen Rocket League yeni bir gelişim sürecine girecek.

Psyonix tarafından Unreal Engine 3 motoru kullanılarak geliştirilen fizik tabanlı araç futbolu oyunu Rocket League için oyuna birçok yenilik getirecek bir yama üzerinde çalışılıyor. Yeni yama ile birlikte oyundaki performans sorunları ve hataların giderilmesinin yanı sıra oyuna bazı yeni içeriklerde gelecek. Psyonix'in yeni yama ile birlikte düzelteceği hatalar ise şu şekilde:

Oyundaki tüm başarımları açtığınız zaman açılan açılan Virtuoso isimli başarının açılmaması sorunu düzeltildi.

Online maçlardaki izleme istatistikleri ile ilgili sorunlar düzeltildi.

PC oyuncuları ile fare hassasiyeti ayarları yeniden düzenlenecek.

İstatistikler sayfasında oyuncuların kazanma ve kaybetme oranları yüzde olarak gösterilecek.

Psyonix aynı zamanda oyuna bu hata düzeltmeleri ile beraber bazı yenilikler getirecek. Psyonix'in oyuna getirmeyi düşündüğü yenilikler arasında 3 vs 3'lük dereceli oyun karşılaştırmaları için izleyici modu yer alıyor. Oyuna getirilmesi planlanan bir diğer yenilik de maçı terk eden oyuncuların için ceza sistemi kapsamında cezalandırılması. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde yaşanan sunucu kaynaklı problemler nedeniyle oyuncuların ödüllendirilmesi de bekleniyor.

Son olarak geliştirici ekibin önümüzdeki haftalarda Rocket League için 2 adet ücretsiz ve 1 adet de ücretli bir DLC'yi yayımlaması bekleniyor. Ücretsiz olarak yayımlanacak DLC ise Psyonix'in 2008 yılında çıkardığı ve Rocket League'in temellerinin atıldığı Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars isimli oyundaki Utopia isimli bir harita oyuna eklenecek. Ücretli olarak yayımlanacak olan Fury isimli DLC ile oyuna iki yeni araç eklenecek. Bu DLC ile oyuna eklenecek olan yeni araçları aşağıdan görebilirsiniz.

rocket league

Aynı zamanda Psyonix'in hâlâ geliştirime aşamasında olan ve şu anda Steam'den erken erişim sürümüne erişebileceğiniz ücretsiz çok oyunculu aksiyon oyunu Nosgoth'ın da yer aldığı Bayramda Oynanabilecek 10 Ücretsiz Oyun isimli galerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.