Rocket League Sistem Gereksinimleri

Rocket League Sistem Gereksinimleri

Psyonix LLC tarafından geliştirilen ve yine aynı firma tarafından yayımlanan Rocket League oyunu Windows PC platformu için Eylül 2020 tarihinde raflardaki yerini almıştı. Rocket League, arabalarla oynanan bir futbol arcade oyunu olarak geliştirildi. İlk çıkışı 2015 yılına dayanan oyun geçtiğimiz yıl büyük bir güncelleme alarak oyun severlerin beğenisine sunulmuştu.

rocket league oynanış kaç gb

Rocket League oyununu ister tekli, ister ikiye üç veya üçe üç gibi çevrimiçi modla beraber arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Oyunda ek olarak Rumble, Snow Day ve Hoops gibi farklı modlar da yer almaktadır. Turnuvalarda yer alabilir ve ilerleyişinle çok daha güçlü rakipleri karşında bulabilirsin. Saha artık senin! Kendi arabanı seç, sahaya çık ve şutunu çek, kazan..

Rocket League Sistem Gereksinimleri

Oyunda arabalarınızı özelleştirebilmek için haftalık veya sezonluk görevlerinizi tamamlayabilmeniz gerekiyor. Rocket League, ücretsiz turnuvalarda kendine denk rakiplerle karşılaşıp kazandığın durumda puanlarla yeni ödüller kazanmanı sağlayacak. Görevleri tamamlayarak, Öge Mağazası'na gel veya arabana premium içerik eklemeni sağlayan "Planlar" üreterek oyun içi özelleştirmeleri elde et.

Rocket League oyunu için sistem gereksinimi oyunun lansman tarihinden bu yana değişmedi. Bu nedenle oyunu daha önceden oynayan oyuncular aynı bilgisayar sistemleriyle sorunsuz olarak oyuna yeniden geri dönebilirler. Fakat ilk kez Rocket League oynayacak olanlar için ekran kartı en az bir GeForce GTX 260 veya Radeon HD 4850 olması gerekir.

Rocket League oyununu sorunsuz ve akıcı olarak oynayabilmek için bazı PC sistem gereksinimi için donanım seviyelerine ihtiyaç duyuluyor. İşte Rocket League için oyunu oynayabileceğiniz asgari donanım özelliklerini içeren minimum sistem gereksinimleri ile Rocket League tavsiye edilen sistem gereksinimleri..

PC DONANIMMinimum Sistem Gereksinimleri Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
CPU İşlemci2.5 GHz Çift Çekirdek
İşletim SistemiWindows 7 (64 bit) veya üzeri
Sistem RAMRAM 4 GB
Direct XDirectX 11
GrafiklerGeForce 760 - Radeon R7 270X
Kaç GB Boş Alan20 GB

Rocket League oyunu Türkçe dil desteğine sahip olarak bilgisayarınıza kurulabilir. Bunun yanında oyunun desteklediği diğer diller; İngilizce, Felemenkçe, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Brezilya Portekizcesi, Rusça ve İspanyolca'dır. Oyunun seslendirme dili İngilizce olarak gelmektedir.

rocket league nasıl oynanır

Rocket League Kaç GB?

Rocket League oyunu bilgisayarınızda 20 GB boş alan gerektirmektedir. Rocket League Kaç GB RAM sorusunun cevabı ise minimum 4 GB RAM yeterli olurken sorunsuz bir oyun deneyimi için 8GB RAM'in olması tavsiye edilir.

Bozuktus.com ekibi olarak bugün oyuncuların en çok beğendikleri ve popüler oyunlarla ilgili sistem gereksinimleri için detaylı arşivini oluşturmuş durumda.