Rocket League diğer platformlara da gelecek!

Rocket League diğer platformlara da gelecek!

Psyonix stüdyolarında geliştirilen ve yaz aylarına damgasını vuran oyun Rocket League, PC ve PlayStation 4'ün ardından diğer platformlara da geliyor. 

Rocket League hiç şüphesiz bu yaza damgasını vuran bağımsız yapımlardan biri. Amerika merkezli bağımsız video oyunu yapımcısı Psyonix tarafından geliştirilen bu oyun 7 Temmuz tarihinde PC ve PlayStation 4 platformunda satışa sunulmuştu. PC platformunda 31 TL fiyatıyla oyuncularla buluşan Rocket League, PlayStation 4'te 60 TL'den satılıyor ve satışa çıktığı ilk ay PS Plus kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmuştu.

Kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaşan Rocket League, sadece 3 haftada 5 milyon adet satarak bu yaza damgasını vuracağını kanıtlamış oldu. Eğlenceli oynanış yapısı ve dengeli fizikleriyle birçok açıdan takdire layık bir yapım olan Rocket League, henüz 1 ayını doldurmadan böyle bir başarı elde etmişken oyunun diğer platformlara gelmemesi beklenemezdi. Beklenen açıklama Psyonix'in pazarlama müdürü Jeremy Dunham'dan geldi. Dunham, açıklamasında Rocket League'in yüzde yüz kesinlikle diğer platformlar için de çıkış yapacağını söyledi. Fakat oyunun hangi tarihte hangi platformlara çıkış yapacağı henüz kesinleşmiş değil. Oyunun Xbox One için mutlaka ve mutlaka yayınlanacağına eminiz. Rocket League böylesine bir başarı elde etmişken Psyonix'in yeni nesil Xbox'ı pas geçeceğini düşünemeyiz. Oyuncuların asıl merakı eski nesil konsollar olan PlayStation 3 ve Xbox 360 üzerinde yoğunlaşıyor. Bu konsollar Rocket League'i taşıyabilecek teknik donanıma ve imkana sahip konsollar. Aynı zamanda eski nesil konsollar da günümüzde en az PC kadar bir pazara sahip. Psyonix'in eski nesil konsolları pas geçeceğini düşünmüyoruz. Eski nesil konsolların önünde hâlâ uzun bir ömür var.

Rocket League’in satış sayısı 5 milyonu geçti!

Özet geçmek gerekirse; Rocket League, Xbox One için kesinlikle çıkış yapacak, eski nesil konsollar ise bir ihtimal olarak köşede sıranın kendilerine gelmesini bekleyecek.