Resident Evil 7'nin Windows 10'a Çıkış Tarihi Açıklandı

Resident Evil 7'nin Windows 10'a Çıkış Tarihi Açıklandı

Oyunseverlerin ve Resident Evil serisi takipçilerinin merakla beklediği yeni Resident Evil oyunu Resident Evil 7: Biohazard'ın Windows 10 için çıkış tarihi belli oldu.

Önceki Resident Evil oyunlarına nazaran çok daha farklı bir oynanışı ve atmosferi bizlere yaşatacak olan Resident Evil 7, FPS bakış açısını oyunculara sunacak. Bildiğiniz üzre ilk Resident Evil oyununda mekanların içerisinde bulunan sabit kameralarla, Resident Evil 4'den itibaren üçüncü kişi bakış açısıyla oynuyorduk. Geliştirici ekip korkunun dozunu bir nebze daha arttırmak ve en iyi oynanışını sunmak amacıyla Resident Evil 7'de FPS bakış açısı sağlayacak. Bunu sağlayan en büyük örnek ise Outlast'ın yakaladığı başarı olması muhtemel. Şundan eminiz ki, Outlast gibi oyunlarda yaşadığımız tecrübeleri göz önünde bulundurduğumuzda çok daha korku unsurlu ve atmosferli bir Resident Evil oyunu bizleri bekliyor.

Resident Evil 7'nin PlayStation 4, Xbox One ve Steam platformları için çıkış tarihi daha öncelerde duyurulmuştu. Daha sonra yapılan anlaşmalar gereği oyunun Windows 10 üzerinden de satışa sunulacağı açıklanmıştı. Bugün ise oyunun Windows 10 için çıkış tarihi duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre Windows 10 kullanıcıları diğer platformlar ile ayrı bir zamanda oyuna başlamayacak. Yani bütün platformlarla aynı zamanda, 24 Ocak 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

Ayrıca çıkış tarihinin yapıldığı duyuruda, oyunu Windows 10 Store'dan satın alan oyuncular Resident Evil 7'yi aynı zamanda Xbox One üzerinden de oynayabilecek. Oyundaki ilerlemeniz ve başarımlarınız her iki platform içinde senkronize edilecek. Bu sayede iki platform arasında dilediğinizce geçiş yapabileceksiniz.