Remember Me yapımcısı iflas etmemiş

Remember Me yapımcısı iflas etmemiş

Remember Me için satış konusunda beklenilen oranı veremediği ve yapımcı firmanın iflas ettiği söylentilerinin doğru olmadığı ortaya çıktı.  Konu ile ilgili bilgiler yazının devamında!

Dontnod Entertainment'ın kurulduğu ülke Fransa'da birden fazla kaynak firmanın iflas ettiğini haber olarak duyurunca ilk olarak oyunu beğenen kişiler baya bir üzülmüştü. Tabi bu haberler doğru değilmiş.

Remember-Me

Her haber  o kadar da kötü olmasa da, firmanın durumu hiç de iyi gitmiyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Dontnod Entertainment'in CEO'su olan Oskar Guilbert, "Fransa'da 'adli reorganizasyon' olarak adlandırılan bir süreç içerisindeyiz. Bu süreçte gelir giderlerimizi son olarak düzenlememize izin verilmekte. Remember Me aslında kötü işler yapmadı. Oyunumuz Playstation Store'un Avrupa mağazasında en çok ikinci oyun konumunda bulunuyor. Kısacası en azından Remember Me oyunu dijital olarak bir başarı elde etti" sözlerine yer verdi.

Oskar Guilbert, yeni proje üzerinde çalıştıklarını ve oyun dünyasının en büyük firmalarından birisi ile anlaşma halinde olduklarını söyledi. Henüz bu proje ile ilgili net bir bilgi verilmedi.