Reha Mert'in Call of Duty: Black Ops 3 Hakkında Düşünceleri

Reha Mert'in Call of Duty: Black Ops 3 Hakkında Düşünceleri

Merhaba, ben Bozuk Tuş takipçilerinden Reha Mert, size Call of Duty: Black Ops 3'te gelecek yeniliklerden bahsedeceğim.

Nedense insanlarda bir algı var COD dendiği zaman hemen Modern Warfare geliyor. Ancak bunların belli bir senesi var, niye Modern Warfare çıkmadı demeyin çünkü zamanı değil, Modern Warfare belki 2016'da görürüz.

Oyunun fragmanınından bahsedecek olur isem. Multiplayer her zamankinden daha iyi olacak gibi gözüküyor, 64 tane farklı camo ve bu silah renklerini silahın istediğimiz tarafına yapabileceğiz, örneğin silahın şarjör kısmına kırmızı üst tarafına beyaz gibi. Black Ops 2'deki Scorestreak ve Perk 13 sistemi geri döneceği söylendi ve en doğrusu da o perkleri ve scorestreak'ları ayrı tutmak. Black ops 3'te bir değişikliğe gidildi eski COD oyunlarında bir silaha maksimum 3 parça takabilirken artık silaha 6 tane parça takabileceğiz. Örneğin eski oyunlarda bir silaha laser sight, foregrip ve suppessor takabilirken artık bunların üstüne 3 tane daha ekleyip silahı bambaşka bir hale getirebileceğiz.

[gallery link="file" size="medium" ids="8809,8810,8811" orderby="rand"]

Artık sınıflar var ve bu sınıfların ayrı bir yeteneği var, bir sınıfın bir kaç saniye öncesine ışınlanması, yay kullanması vb.Yeni hareket sistemi gerçekten. Titanfall'a benzemiş kimileri aynı Titanfall diyecek. Bırakında Titanfall olsun Playstation tarafında Titanfall yok yeni Titanfall'ımız Black ops 3 olsun.

Call of Duty: Black Ops 3’ten ilk oynanış videosu geldi

Artık Xbox ve COD anlaşması bitiyor, gece Sony'nin E3 konferansında ilk defa bir COD oyunu PS tarafında gösterildi, cidden gözlerim doldu... Videoda göremeyip oyunda görmek istediğim ve muhtemelen her Black Ops oyuncusunun istediği 2 harita var, bunlar nuketown ve hjacked. Belki bir kaç kişi hjacked'i bilmez ancak Nuketown'u bilmek için Black Ops oyuncusu olmaya bile gerek yoktur herhalde.

Neyse bu kadar Multiplayer'den bahsettiğime göre hikaye kısmına geçebilirim. Hikaye kısmı eskiden World at War'da olduğu gibi CO-OP seçeneği sunacak. Videoda sanki biraz kendi çapında açık dünyamsı gibi bir şey oldu gibi geldi, oradan görevi seçiyoruz öyle başlıyoruz umarım orada parkur, ateş talimi gibi yerlere'de girebiliyoruzdur. Hikaye hakkında çok bir şey bilmesekte önceki Black Ops oyununda olduğu gibi geçmişe gitme gibi olayların olacağını düşünmüyor değilim, ama olmayadabilir, çok dikkate almayın. Hikaye'de önceki oyundaki gibi seçme şansımız olsa mesela bize ''take the headshot'' dese bizde gidip bacağına sıksak adam ölmese yaralansa gibisinden gerçekten çok hoş olurdu. Önceki oyunda seçim şansı olduğundan diğer finali merak ettiğimiz için oyunu defalarca bitirdiğimiz oluyordu. Önceki karakterleri görecek miyiz bilinmez ama oyun 2065 yılında geçiyor artık menendez falan rahmetli olmuştur.

Teknoloji konusuna girecek olursak, çoğu kişinin hoşuna gitmese de benim hoşuma gidiyor, tamam bir Black ops 2, Modern Warfare değil ama yine de sevdiriyor kendini kerata. Oyun Advanced Warfare'den 4 sene sonra 2065'te geçiyor, Advanced Warfare'yi bitiren arkadaşlar varsa oyunun son görevinin 2061'te geçtiğini bilirler. Multiplayeri zaten hızlıyken Teknoloji sayesinde hızına hız katılıyor. Teknoloji sayesinde yapamayacağımız şeyleri yapıyor sağa sola zıplıyor uçuyoruz, yeni scorestreaklar yapıyoruz. Hızlı bir Multiplayer oyun arayan varsa şimdiden black ops 3 tavsiyem.