Red Dead Redemption 2’nin Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

Red Dead Redemption 2’nin Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

Rockstar Games’in geliştiriciliğini ve yayıncılığını üstlendiği, Red Dead Redemption serisinin 3.oyunu olacak olan Red Dead Redemption 2’nin çıkış tarihi sızdırıldı.

Oyuncular tarafından dört gözle beklenen, ortaya çıkan her bilgisinde her detayında daha da heyecanlandığımız Red Dead Redemption 2 hakkında beklenmedik bir gelişme yaşandı. Oyun için dağıtılan ve spotçularda kullanılan poster, bundle kutuları üzerinde Red Dead Redemption 2’nin çıkış tarihi görüldü.

İlk olarak 2004 yılında aramıza katılan Red Dead evrenini içeren ilk oyun Red Dead Revolver ile birlikte Rockstar Games bizleri farklı bir maceraya sürüklemişti. Red Dead Redemption ile adeta bir şaheseri bizlere sunan Rockstar, açık dünyası, oynanışı, hikayesi ve grafikleriyle oyuncuları mest etmeyi başarmıştı. 2010 yılında piyasaya sürülen Red Dead Redemption, aday olduğu bütün ödülleri silip süpürmüş, milyonlarca kopya satmayı başarmıştı. O günden bu yana sabırsızca beklenen Red Dead Redemption 2, geçtiğimiz aylarda duyurulmuş ve bu seferde çıkış tarihi için beklemeye koyulmuştuk.

Red Dead Redemption 2

İlk olarak duyuru videosu ile karşılaştığımız ve o günden bu yana sessizliğe bürünen Red Dead Redemption 2 için Rockstar ekibi ilginç bir hata yaptı. Aslında hata mı yoksa bilerek yapılmış bir durum mu bilmiyoruz fakat bazı oyunculara gönderilen oyunun posterinde ve spotçulardaki bundle kutularında oyunun çıkış tarihi yer alıyor. Sırf böyle bir durum için bile gizlilik poliçesi imzalanmış olabilir fakat oyunun çıkış tarihi çoktan sızdırılmış oldu. Resmi olarak açıklanmamış olsa da paylaşılan aşağıdaki görüntüye göre Red Dead Redemption 2, içerisinde bulunduğumuz 2017 yılının sonbahar aylarında çıkışını gerçekleştirecek.