Ralli oyunu WRC 5'ten ilk oynanış videosu geldi

Ralli oyunu WRC 5'ten ilk oynanış videosu geldi

Kylotonn Games tarafından geliştirilen popüler ralli oyunu serisi World Rally Championship'in beşinci oyunu WRC 5'ten ilk oynanış videosu geldi.

World Rally Championship serisi ilk olarak Sony bünyesindeki Evolution Studios tarafından geliştirilen ve 2001 yılında piyasaya sürülen World Rally Championship oyunuyla başladı. Serinin geliştiriciliğini 2005 yılına kadar bu firma yaptı. Evolution Studios, aynı zamanda 2014 yılında PlayStation 4'e özel olarak çıkış yapan Driveclub'ın da geliştiriciliğini yapmıştı. Evolution Studios, 2005 yılına kadar 5 farklı WRC oyununa imza attı. Seri 2010 yılında İtalyan video geliştiricisi Milestone tarafından WRC: FIA World Rally Championship adıyla yeniden başlatıldı. WRC 4'e kadar serinin geliştiriciliğini Milestone yaptı. WRC 5'in geliştiriciliğini ise Fransız video oyunu geliştiricisi Kylotonn Games yapacak.

Kylotonn Games aynı zamanda yeni bir FlatOut oyununun geliştiriciliğini yapıyor. Konuyla ilgili daha fazla bilgiyi Yeni FlatOut oyunu duyuruldu başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.

WRC 5, bu yılın sonbahar aylarında PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation Vita ve PC platformu için çıkış yapacak.

Oyunun yayınlanan ilk oynanış videosunda Volkswagen Polo R WRC aracımızla Portekizin tozlu yollarında ralli yapıyoruz. Yayınlanan oynanış videosuna baktığımız zaman grafiklerin gayet çekici durduğunu söyleyebiliriz.