Project Cars’ın Wii U sürümü iptal edildi

Project Cars’ın Wii U sürümü iptal edildi

Slightly Mad Studios tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz haftalarda ikincisi duyurulan yarış oyunu Project Cars'ın Wii U sürümü iptal edildi.

Daha Need for Speed: Shift serisinin geliştiriciliğini yapan İngiliz bağımsız video oyunu geliştiricisi Slightly Mad Studios, geçtiğimiz Mayıs ayında grafikleri ile bolca dile gelen ve oynanış konusunda oyunculara istediğini veremeyen bir simülasyon yarış oyunu olan Project Cars'ı PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkarmıştı. Slightly Mad Studios, uzun yıllar süren bir geliştirme aşamasından sonra oyunu çıkardığı yeni nesil platformlarda çok satanlar listelerinde uzun süre ilk sırada kalmayı başarmıştı. Oyunun Linux ve Wii U platformları için de 2015 yılı içerisinde piyasaya çıkarılması planlanıyordu. Linux ve Wii U kullanıcıları Slightly Mad Studios'dan gelecek bir çıkış tarihi duyurusunu beklemeye koyulmuşlardı. Oyunun yeni nesil konsollar çıkışının üzerinden geçen yaklaşık 3 ayın ardından Slightly Mad Studios, Wii U platformu için bir açıklamada bulundu. Fakat yapılan bu açıklama oyunun Wii U sürümü bekleyen oyuncuları mutlu etmedi.

Slightly Mad Studios'un başındaki isimlerden biri olan Ian Bell, oyunun Wii U sürümüyle ilgili olarak Nintendo Life'a konuştu. Bell, açıklamasında Wii U konsolunun Project Cars oyunu için yeterli güce sahip olmadığını belirtti.

Slightly Mad Studios, Wii U için Project Cars kapısını her ne kadar kapatmış olsada Nintendo konsollarında tam anlamıyla elini çekmiyor. Önümüzdeki dönemlerde Project Cars oyunu Nintendo'nun yeni oyun konsolu NX için duyurulabilir.

Project Cars 2 duyuruldu!

Aynı zamanda Slightly Mad Studios geçtiğimiz Haziran oyunda Project Cars'ın ikinci sürümü olan Project Cars 2'yi duyurmuş ve bazı ekran görüntüleri yayınlamıştı. İlk oyun çıkışının ikinci ayını henüz tamamlamadan gelen yeni oyun duyurusu oyunun hayranlarını bir hayli şaşırtmıştı. Özellikle Slightly Mad Studios'un bağımsız bir stüdyo olduğunu düşünürsek, şaşırmamak elde değil. Project Cars 2 ilk olarak PlayStation 4, Xbox One, PC ve SteamOS için duyuruldu. Fakat bu oyunu da Nintendo'nun yeni oyun konsolu NX platformunda görebiliriz. Slightly Mad Studios'un yeni nesil oyun platformlarının gücünü sonuna kadar kullanmak isteyen bir yapımcı olduğunu ve Project Cars 2'ninde yakın zamanda piyasaya çıkmayacağını düşünürsek oyunu Nintendo'nun yeni oyun konsolu NX'te görebiliriz.