Project Cars’ın satış rakamları açıklandı

Project Cars’ın satış rakamları açıklandı

Slightly Mad Studios tarafından geliştiriciliği üstlenilen yarış simülasyonu oyunu Project Cars'ın satış rakamları açıklandı.

Daha önce Need for Speed: Shift serisinin de geliştiriciliğini üstlenen oyun geliştirme stüdyosu Slightly Mad Studios'ın geçtiğimiz ay piyasaya çıkan yarış simülasyonu oyunu Project Cars büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Oyunun çıkış tarihi olan 7 Mayıs tarihinin üzerinde 1 ay geçti. Çıkışının ilk ve ikinci haftasında İngiltere'de haftanın en çok satan oyunları listesinde zirvede yer alan Project Cars'ın açıklanan satış rakamları ilk ay için oldukça iyi.

Project Cars, İngiltere’nin zirvesini bırakmıyor

Project Cars, çıkışından bu yana 1 milyonu aşkın satış yaptı. Yapılan bu satışların 250 binlik kısmı Xbox One platformuna ait. Oyunun PC platformundaki satışları ise 160 bin ile sınırlı kaldı. Anlaşılan o ki Project Cars'ın yaptığı satışların büyük bir kısmını PlayStation 4 platformu oluşturuyor.

Geçtiğimiz ay yeni nesil konsollar ve PC platformu için çıkış yapan Project Cars, bu yıl içerisinde SteamOS ve Wii U için de çıkışını gerçekleştirecek.