PES 2016'nın ilk videosu yayınlandı

PES 2016'nın ilk videosu yayınlandı

Konami tarafından geliştirilen futbol oyunu serisi PES'in yeni üyesi olacak olan PES 2016 için ilk video geldi.

Bildiğiniz gibi Konami, geride bıraktığımız ay mobil platformlara odaklanacağını ve geleceğin mobil platformlarda olduğunu söylemişti. Konami'nin bu sözlerinin ardından PES serisinin sona erdiği yönünde söylentiler dolanmaya başlamıştı ortalıkta. Konami, PES serisinin güvende olduğunu ve geliştirilmeye devam edeceğini açıklayarak PES serisi hayranlarını sevindirdi.

Konami mobil platformlara odaklanıyor

Uzun süredir PES serisi bir sessizlik içindeydi. Bu sessizlik bir çok oyuncuyu endişelendirmişti. Bildiğiniz gibi PES serisi son birkaç yıldır FIFA serisine ciddi anlamda üstünlük sağlayamıyor ve eski PES oyunlarını aratıyordu. Geçtiğimiz günlerde PES 2016'yı 12 Haziran tarihinde resmi olarak duyuracağını açıklayan Konami, duyuruya son iki gün kala bizleri fazla heyecanlandırmayarak PES 2016'nın ilk videosunu yayınladı.

Yayınlanan videoya bakarak PES 2016 hakkında çok fazla fikir sahibi olamasak da serinin yeni oyununun kapağında yer alacak futbolcunun kesinleştiğini söyleyebiliriz. Videoda da görebileceğiniz üzere PES 2016'nın bu yılki kapak yüzü Neymar olacak.

FIFA 16 bir video ile resmi olarak duyuruldu

Yayınlanan videoda bir diğer dikkat çeken nokta ise arkada çalan We Will Rock You isimli şarkı. Bu şarkı oyunun köklerine geri döneceğinin sinyali olabilir.

Gol sonrası sevincini iPhone 6 ile selfie çekerek kutlayan futbolcu da bir diğer dikkat çeken nokta.

Oldukça umut veren bir şekilde gelen PES 2016, 12 Haziran tarihinde tanıtılacak. Oyunun PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, PC ve mobil platformlar için çıkış yapması bekleniyor.

{{unknown}}