PES 2016 resmi olarak tanıtıldı!

PES 2016 resmi olarak tanıtıldı!

KONAMI, 1995 yılından bu yana süregelen futbol oyunu serisi PES'in 2016 sürümünü tanıtarak, oynanış videosunu ve çıkış tarihini paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde çok kısa bir video paylaşan KONAMI, meraklı oyuncuları daha fazla bekletmeyerek PES 2016'yı detaylı olarak tanıttı. Aşağıda yer alan oynanış videosundan da görüldüğü üzere, oyunda yapılan geliştirmeler grafikler ile sınırlı değil. Oynanış mekaniklerinin ve pozisyonların da herzamankinden daha gerçekçi olduğu görülüyor.

{{unknown}}

Oyundaki diğer dikkat çekici yeniliklerden birisi ise değişken hava koşulları, yani maç esnasında hava koşulları artık değişiklik gösteriyor. Örneğin maç başında hafif yağan yağmur ilerleyen dakikalarda daha da şiddetlenebiliyor. Ayrıca PES 2016'nın kapak resminde Barcelona'nın Brezilyalı genç yıldızı Neymar yer alıyor.

PES 2016'da arayüzün de tamamen yenilendiğini görmek mümkün, daha detaylı taktikler ve ayarlar ile çeşitli animasyonlar oyunun atmosferini de yoğunlaştırıyor. KONAMI, PC, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için geliştirdiği PES 2016'nın çıkış tarihini ise 17 Eylül 2015 olarak duyurdu.