Overwatch'tan Tracer oynanış videosu geldi

Overwatch'tan Tracer oynanış videosu geldi

Blizzard'ın şu an geliştirme aşamasındaki çok oyunculu FPS oyunu Overwatch'tan yeni oynanış videoları gelmeye devam ediyor. Bu seferki konuğumuz Tracer!

Blizzard'ın BlizzCon 2014'te bize merhaba diyen FPS oyunu Overwatch, geliştirilme sürecinin büyük bir kısmını geride bırakmışa benziyor. Tanıtılmasında sonra uzunca bir süre kendisinden haber alamadığımız Overwatch oyununda yer alacak karakterlerden son bir kaç haftadır ardı ardına gelen oynanış videoları oyun hakkında daha fazla fikir sahibi olmamızı sağladı. Zenyatta karakterinin oynanış videosunun yayımlanmasıyla başlayan Overwatch karakterlerinin oynanış videoları serisi Mercy, McCree ve Hanzo ile devam etti. Bu oynanış videoları ile birlikte Overwatch'un nasıl bir oynanış dinamiğine sahip olacağını ve oyunda yer alan haritaları da keşfetmiş olduk.

Blizzard, geçtiğimiz gün yayımladığı bir video ile Tracer isimli karakterin oynanışına göz atmamızı sağladı. Tracer'in oynanış videosunda yer alan Hanamura isimli haritada Japonya teması işlenmiş. Oynanış videosunda Tracer karakterini iki elinde tuttuğu tekli silahlarıyla birlikte görüyoruz. Tracer'in tekli silahları bir kenara, karakterimizi bir anda öne doğru hızla hareket ederken ve kendisini zamanda geri alırken görüyoruz. Oldukça fantastik yeteneklere sahip olan Tracer karakteri bizleri heyecanlandırmayı başardı. Point Capture isimli oyun modunu oynayan Tracer karakterimiz ve takım arkadaşlarımız ile birlikte haritanın belli başlı bölgelerini ele geçiriyor ve o bölgelerde hakimlik kurmaya çalışıyoruz.

Son hız geliştirilmeye devam eden Overwatch oyununun kesin çıkış tarihi henüz açıklanmamış olmasına rağmen önümüzdeki aylar içerisinde kapalı ve açık beta sürecini tamamlayıp 2016'dan önce tam sürümü ile piyasaya çıkması bekleniyor. Çok oyunculu olarak oynayacağımız FPS türündeki Overwatch, şu anda PC vs OS X platformları için geliştirilmeye devam ediyor.