Overwatch’un rekabetçi modundan yeni bilgiler

Overwatch’un rekabetçi modundan yeni bilgiler

Haziran ayının başında Overwatch'ın rekabetçi modu ile ilgili ilk bilgileri sizlerle burada paylaşmıştık, şimdi ise Overwatch'ın rekabetçi modu ile ilgili yeni bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Blizzard'ın baş tasarımcısı konumunda bulunan Jeff Kaplan geçtiğimiz günlerde geliştirici günlüğünü paylaştı. Paylaşılan videoda Overwatch'ın rekabetçi modu ile ilgilide bir çok bilgi bulunuyor. Rekabetçi modu hakkında yapılan açıklamada Kaplan şu bilgileri bizlerle paylaşıyor;

İlginizi çekebilir: Overwatch’ta hızlı seviye atlama.

Overwatch'ın çıkışı ile birlikte rekabetçi modunun oyunda bulunmaması ile ilgili olarak Kaplan, oyuncuların betadaki rekabetçi modunu yeterince iyi bulmadıklarını ve rekabetin yeterli olmadığını belirtiyor. Bu nedenle Rekabetçi modunun betadan sonra oyundan kaldırıldığı ve tekrar elden geçirilerek oyuna dahil edildiğini söyleyen Kaplan, rekabetçi modunda diğer modlardan farklı içerikler bulunacağını belirtiyor. Overtime süreci ile ilgili yeni geliştirmeler yapılıyor ve bu durumun uzaması sağlanacak.

En çok merak edilenlerden biride rekbetçi modunun sezon uzunluğu. Yapılan açıklamaya göre bir sezonunun uzunluğu yaklaşık iki buçuk ay sürecek ve her sezon arası iki hafta sürecek. Böylece yılda dört sezon olacak. Rekabetçi modunun her sezonunda oyuncular yeni kostümler ve simgeler kazanabilecek.

Rekabetçi moduna giriş yapıldığında hangi oyuncuların tek, hangi oyuncuların ise grup olarak oyuna girdiği belli olacak. Üstelik bu sadece kendi takımınız ile de sınırlı değil. Karşı takımda birlikte oynayan oyuncu olup olmadığını da görebileceğiz.

Maç sonunda her oyuncuya 1 ile 100 arasında yetenek reytingi verilecek ve bu reytingler oyuncuların profilinde görünecek. Bu sayede oyuncular karşılaşma öncesi takım ve rakip değerlendirmesi yapmak için bu reytinglerden faydalanabilecek.

Rekabetçi modununda başarı elde eden oyunculara Golden Gun hediye edilecek ve sadece rekabetçi moduna özel bir kozmetik içerikte oyunculara hediye edilecek. Kaplan bu durum hakkında "Reinhardt’ın altından tokmağını gördüğünüzde gerçekten çok etkileneceksiniz." yorumunda bulunuyor.

Oyundaki ani ölümleri engellemek için çeşitli iyileştirmeler yapılacak. Ayrıca Hanamura ve Volskaya haritalarındaki tek taraflı oynanışı en aza indirmek içinde, içeriği belli olmayan çeşitli düzelemeler yapılacak.

Merakla beklenen Overwatch rekabetçi modu ise Kaplan'a göre 10 ile 15 gün içerisinde oyuna eklenecek. Yani Blizzard rekabetçi modunu 10-15 gün içinde oyuna eklemek istiyor.