Overwatch'un Rekabetçi modunda 4. Sezon Başladı

Overwatch'un Rekabetçi modunda 4. Sezon Başladı

Overwatch'ın dördüncü yarış sezonu 28 Şubat 16.00'da başladı. Dördüncü rekabet sezonunun başlaması TO'nun kapatılması ile çakışıyor ve muhtemelen bu sebeple oyun oynarken bazı zorluklar yaşandığını gözlemleyeceğiz.

Bastion şu anki metada biraz fazla hissedilecek ve Ana's Nanoboost üzerinde oluşacak hasarın %70 oranın azalmasına neden olan Bastion değişiklikleri de buna dahil, şimdiden çok tartışma konusu olacağa benziyor.

Tüm rekabet sezonlarında olduğu gibi yine 10 adet yerleşim eşleşmesi ile başlanacak. Bir süreden beri Overwatch oynuyorsanız , beceri puanlamanızın  başladığınız yerden fazla da uzak olmasını beklemeyin. Bunun sebebi, sezon arasında devam eden ve sıralama da yerinizi belirlemeniz de  yardımcı olan eşleşme sisteminin fonksiyonlarının çalışma şeklinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle 10-0'a bile çıksanız becerileriniz pek değişmeyecek.

Her zaman olduğu gibi rekabetçi bir yere yerleşme ödülü; altın silahlar, özel simgeler ve spreyler almak için kullanacağınız rekabet puanları olacaktır.

Overwatch Mercy

Bekleyeceğiniz şeyin dağılımı aşağıdaki listede olduğu gibidir:

  • SR 1-1499 (Bronz): 100 CP
  • SR 1500-1999 (Gümüş): 200 CP
  • SR 2000-2499 (Altın): 400 CP
  • SR 2500-2999 (Platin): 800 CP
  • SR 3000-3499 (Elmas): 1200 CP
  • SR 3500-3999 (Usta): 2000 CP
  • SR 4000-5000 (Büyük Usta): 3000 CP

İlgili içerik: Overwatch’ta Hızlı Seviye Atlama Rehberi

Sezon 4 başlangıcında gelecek hafta içerisinde büyük bir ihtimalle başka bir oyuncunun bırakmasıyla yeni bir kahramanın başlangıcını bekleyebiliriz. Aldığımız son kahraman cuma günü OR-15 birimleri tarafından bir kenara atılmış olarak Numbani Havaalanında görüldü. Bundan kısa bir süre sonra Public Test Realm olaylarını yansıtacak şekilde güncellendi, ayrıca Doomfirst Eldiveni çıkarıldı. Yani kaleyi elinde tutan kahraman alacağımız anlamına geliyor.

Ayrıca yeni karakterin tanıtılmasıyla birlikte çok kahramanlı bir sürümün önümüze gelme ihtimalide var. Yeni bir Omnic Qaudreped kahramanını yaratıcısı olarak Iore'a dahil olduğunu işaret eden ve Eiffe Odalele'nin Doomfirst Eldivenini kullanması gibi çok sayıda spekülasyonlar yapıldı.

Yeni bir kahramanın geleceğine dair çeşitli yap-boz parçaları hafta sonunda keşfedildi. Laucher yani başlangıç dosyalarında Overwatch PTR'ye gidebilecek yeni kahramanın referansı olabilecek türden.