Overwatch'a Sunucu Filtreleme Özelliği Geliyor

Overwatch'a Sunucu Filtreleme Özelliği Geliyor

Geçen yıl çıkışını gerçekleştiren, Blizzard'ın geliştiriciliğini üstlendiği Overwatch için destek esirgenmiyor, oyun her geçen gün çok daha iyi hale geliyor.

Overwatch için yeni yayınlanan güncelleme ile birlikte oyuna, neredeyse her Online oyundan tanıdığımız sunucu filtreleme özelliği geldi. Yeni gelen bu özellik sayesinde gireceğiniz oyun öncesi dilediğiniz oyun modunu, haritayı hatta kahramanları bile filtreleyerek sunucu araması yapabileceksiniz. Geliştirici günlükleri serisinin yeni bölümünde yeni güncellemenin bu özelliğini dile getiren Jeff Kaplan, oyuncuların genellikle Quick Match ve Ranked bölümlerinde oynadığını, bazılarınında Arcade modunda vakit geçirdiğini fakat oyuncuların kendisine göre kişisel arama yapmak istediklerini dile getirdi. Yani durum tam anlamıyla şundan ibaret: örneğin Ilios'a girmek istiyorsunuz fakat Mumbani haritasında oynamak istemiyorsunuz. Bunu filtreleme özelliği sayesinde ayarlayabileceksiniz. Ayrıca bunları hero içinde yapabilirsiniz. Karşı koyamadığınız bir hero varsa o heroyu filtreleyerek görmemeyi sağlayabilirsiniz.

Şuanda beta güncelleme testi yapan oyunculara sunulan bu özellik yakın zamanda oyuna eklenecek. Güncelleme hakkında yapılan tanıtımları hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.