Mount & Blade II: Bannerlord ile İlgili Trailer, Oynanış Videosu ve Oyun Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Mount & Blade II: Bannerlord ile İlgili Trailer, Oynanış Videosu ve Oyun Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

PC Game Show’un E3 2017 sunumunda Taleworlds Entertainment, gelecek olan Mount & Blade II: Bannerlord oyununun oyananış trailer’ini yayınladı.

Trailer, Mount & Blade’nin en iyi yaptığı şeyi yani, tek bir komutanın gözünden, açık alan muharebesini en iyi şekilde gösteriyor.

Trailer ile birlikte ilk oyunun ardından göze çarpan değişiklikler şöyle:

Usta Dizilimler – Her birimin dizilişini ve konumlandırmasını düzenleyerek anlık olarak birlikleri birleştirin ya da ayırın. Ağır birlikleri, birlikte ve omuz omuza tutarak aşılamaz kalkan duvarını geçmek için istediğiniz gibi düzenleyin ya da hızlı birliklerinizi ani saldırılar için kullanın.

Savaş Alanı – Kumandanlar karmaşık taktikler geliştirebilir, mükemmel mücadeleler için üst düzey seçenekleri kullanabilirler. Bu taktikler Büyük İskender gibi tarihin önemli komutanlarının gerçek taktiklerine dayanmaktadır.

Çavuş Sistemi - Şimdi komutanlar, oyuncular da dahil olmak üzere oyundaki herkese birimler atayabiliyor. Komutanınız tarafından verilen emirleri yerine getirin ve savaş alanındaki başarıyı tahsis etmek için kendi içgüdülerinize güvenip hayata geçirin. Atlı okçuları düşmanınızın dikkatini dağıtmak ve rahatsız etmek için kullanın ya da süvarilerinizi düşman birimlerini tek seferde yok etmek için kullanın.

Yönlendirilmiş Kalkan Bloğu ve Kalkan Darbesi – Bu iki özellik, kılıç ve kalkan oyununu tekrar canlandırarak her zamankinden daha heyecanlı bir deneyim haline getiriyor. Yanlış yönde yapacağınız bir bloklama, ölümünüze sebep olmaz; fakat kalkanınızın daha çabuk kırılmasına ve düşmanlarınızın saldırıları karşısında savunmasız kalmanıza sebep olur. Kalkan darbesi ise düşmanlarınızın savunmalarını kaybederek geri düşmelerine sebep olur ve kısa süre için de olsa size nefes alma fırsatı tanır.

Zincirleme Saldırı – Düşmanınızın ıskaladığı bir saldırıdan sonra savunmasız kaldığı anda art arda saldırılar yapabilir, bu zincirleme hamlelerleri ile üstünlüğü ele geçirebilirsiniz. Çekiçler ve baltalar gibi dengesiz silahlarda ise daha hızlı bir saldırı zinciri için ilk darbenin momentumunu takip eder.

Geliştirilmiş Animasyon ve Savaş MotoruMount & Blade II: Bannerlord’un savaş özelliklerini mümkün olduğunca yüksek tutmak için inanılmaz derecede efor sarf edildi. Hasar kaynaklı ölümler için her silahın kendine has ağırlık dağılımını, fiziksel olarak derinlemesine bir şekilde denkleme katılarak hesaplandı. Bu, her seferinde gerçekçi ve tatmin edici bir deneyim kazanmanız için önemli bir etken.

Sunumda gösterilen trailer’leri aşağından izleyebilirsiniz.

[embed]

[embed]

Mount and Blade II: Bannerlord için henüz bir yayınlanma tarihi belirtilmiş değil; fakat bu yıl içinde yayınlanacağını düşünüyorum. Oyun, PS4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürülecek.